Koripalloliiton lisenssihinnasto

Lisenssit 2017-18

 HintaVak.Yht.MyyntiaikaPieninSuurin
     synt. aikasynt. aika
Aikuiset kilpa11501151.7.-31.12.1.1.190031.12.1998
Aikuiset harraste970971.7.-31.12.1.1.190031.12.1998
15-19 -vuotiaat (AB)960961.7.-31.12.1.1.199931.12.2003
13-14 -vuotiaat (C)950951.7.-31.12.1.1.200431.12.2005
Minit670671.7.-31.12.1.1.200631.12.2007
Mikrot460461.7.-31.12.1.1.200831.12.2009
Supermikrot230231.7.-31.12.1.1.201031.12.2017
SO-lisenssi260261.7.-30.6.1.1.190031.12.2017
Seniorit660661.7.-30.6.1.1.190031.12.1988
Kuntosarjat300301.7.-30.6.1.1.190031.12.2005
Pyörätuolikoripallo600601.7.-30.6.1.1.190031.12.2005
Valmentajat470471.7.-30.6.1.1.190031.12.2005
Erotuomarit440441.7.-30.6.1.1.190031.12.2003
Rinnakkaislisenssi juniorit400401.7.-31.12.1.1.199431.12.2017
Rinnakkaislisenssi seniorit400401.1.-30.6.1.1.190031.12.1993
Koripallokoululisenssi  131.7.-30.6.1.1.200631.12.2017
       
Vakuutukselliset lisenssit      
Aikuiset kilpa1154005151.7.-31.12.1.1.190031.12.1998
Aikuiset harraste972503471.7.-31.12.1.1.190031.12.1998
15-19 -vuotiaat (AB)961952911.7.-31.12.1.1.199931.12.2003
13-14 -vuotiaat (C)95851801.7.-31.12.1.1.200431.12.2005
Minit67401071.7.-31.12.1.1.200631.12.2007
Mikrot4630761.7.-31.12.1.1.200831.12.2009
Supermikrot2330531.7.-31.12.1.1.201031.12.2017
SO-lisenssi2660861.7.-30.6.1.1.190031.12.2017
Seniorit661051711.7.-30.6.1.1.190031.12.1988
Kuntosarjat301051351.7.-30.6.1.1.190031.12.2005
Pyörätuolikoripallo60601201.7.-30.6.1.1.190031.12.2005
Valmentajat47601071.7.-30.6.1.1.190031.12.2005
Erotuomarit44601041.7.-30.6.1.1.190031.12.2003
Koripallokoululisenssi  121.7.-30.6.1.1.200631.12.2017
       
Try Out -vakuutus      
Try Out (ei sisällä lisenssiä) 50501.7.-30.6.1.1.190031.12.2017
       
Puolenkauden lisenssit (myynnissä 1.1. alkaen)      
Aikuiset kilpa puolikausi690691.1.-30.6.1.1.190031.12.1998
Aikuiset kilpa puolikausi + vakuutus694004691.1.-30.6.1.1.190031.12.1998
Aikuiset harraste II-V puolikausi590591.1.-30.6.1.1.190031.12.1998
Aikuiset harraste II-V puolikausi + vakuutus592503091.1.-30.6.1.1.190031.12.1998
15-19 -vuotiaat puolikausi580581.1.-30.6.1.1.199931.12.2003
15-19 -vuotiaat puolikausi + vakuutus581952531.1.-30.6.1.1.199931.12.2003
13-14 -vuotiaat puolikausi570571.1.-30.6.1.1.200431.12.2005
13-14 -vuotiaat puolikausi + vakuutus57851421.1.-30.6.1.1.200431.12.2005
Minit puolikausi400401.1.-30.6.1.1.200631.12.2007
Minit puolikausi + vakuutus4040801.1.-30.6.1.1.200631.12.2007
Mikrot puolikausi280281.1.-30.6.1.1.200831.12.2009
Mikrot puolikausi + vakuutus2830581.1.-30.6.1.1.200831.12.2009
Supermikrot140141.1.-30.6.1.1.201031.12.2017
Supermikrot + vakuutus1430441.1.-30.6.1.1.201031.12.2017