Nissiselle kahden vuoden jatkosopimus Kouvoihin

17.6.2003 Päättyneellä kaudella miesten SM-Koriksessa seitsemänneksi sijoittunut Kouvot on tehnyt kahden vuoden jatkosopimuksen Jarno Nissisen, 26, kanssa. Alkava kausi on Nissiselle neljäs Kouvoissa.

Laiturin tonteilla viihtyvä 194–senttinen Nissinen teki viime kaudella 5,0 pistettä ottelua kohden. Levypalloja hän saalisti 2,1 pelattuaan keskimäärin 15,7 minuuttia. 

- Nissinen on harjoitellut kevään ja alkukesän hyvin ja vahvana pelaajana hän tuo voimaa puolustuspeliimme, valoittaa sopimuksen taustoja Kouvojen päävalmentaja Jouni Grönroos. 

Nissisen sopimus Kouvojen kanssa sisältää myös option pelikaudesta 2005-06. 

Ennen Nissistä Kouvot on kiinnittänyt tulevan kauden joukkueeseensa Olli-Pekka Helajan, Jani Hiltusen, Samu Kaaresvirran, Juho Kailion, Ville Kauniston, Anssi Kinnaslammen, Teemu Loikkasen ja Jukka Toijalan.

Asiat

 
Näytä lisää vastaavia