Hyvinkään Ponteva hakee valmentajia vahvistamaan junioripolkuaan

26.4.2023 14:30 HyPo hakee koripallovalmentajia vahvistamaan vanhimpien juniorijoukkueiden valmennustiimejä, osaksi aina edustusjoukkueiden apuvalmentajiksi asti. Juniorijoukkueet kilpailevat paikoista valtakunnan sarjoissa.

Vuosien saatossa vuonna 1916 perustettu yleisseura on muuttunut koripallon erikoisseuraksi. Hyvinkään Pontevan koripallotoiminnan periaatteena on tarjota lapsille, nuorille sekä aikuisille mielekäs ja tervehenkinen liikuntaharrastus, jossa jokaisella on mahdollisuus harrastaa lajia omien kykyjensä ja voimavarojensa mukaisesti. Koripalloharrastusmahdollisuuksia on tarjolla lasten satukoriksesta aina valtakunnallisiin kilpakoripallosarjoihin saakka.

Seura etsii joukkoonsa henkilöitä, joilla on halu kehittyä valmentajana motivoivassa ja kannustavassa yhteisössä. Valmentajilla on tilaisuus päästä keräämään oppeja päävalmentajien alaisuudessa, mutta kaipaamme myös valmiutta vastuuvalmennuksen tehtäviin. Perinteikäs seura tähtää lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämiseen, harrastajamäärän kasvattamiseen sekä toiminnan kehittämiseen, jota vahvistetaan näillä valmentajilla junioripolun tukemiseksi.

Odotamme valmentajilta koripallotaustaa, kokemusta valmentamisesta, sekä hyviä vuorovaikutus- ja ryhmätyöskentelytaitoja. Katsomme eduksi Koripalloliiton suoritetut koulutukset sekä muut soveltuvat koulutukset.

Vapaamuotoisen hakemuksen palkkatoiveineen voi laittaa 31.5.2023 mennessä osoitteeseen: juniorit.tj@hypokoris.fi. Täytämme paikkoja sopivien hakijoiden löydyttyä ja valmennuksen voi aloittaa mahdollisuuksien mukaan vaikka heti.

Lisätietoja tehtävistä saa Markus Vallilalta 0449861916 tai Hanna-Leena Islanderilta 0407490642,

Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa. 

 
23.1.2024 15:41 Seura tiedottaa

Porvoon Tarmo hakee juniorivalmentajaa

Porvoon Tarmo hakee innokasta ja osaavaa valmentajaa. Tule mukaan kehittämään juniorikoripalloa Porvoossa.

7.8.2023 10:36 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY:n päävalmentajat kaudelle 2023-2024

Päävalmentajat vastaavat joukkueen valmentamisesta yhdessä valmennustiiminsä kanssa. Ylpeänä seura julkaisee kauden päävalmentajat, joista löytyy pitkän linjan valmennuskokemusta sekä osaavia, motivoituneita nuoria valmentajia hyvässä suhteessa!

19.7.2023 10:03 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Porvoon Tarmoon

Seura hakee päätoimista valmentajaa seuran eri ikäisille junioreille.

19.6.2023 19:12 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Sykkiin?

Seuramme nuorimpien joukkueissa on vielä muutama valmentajapaikka avoinna.

30.5.2023 14:17 Seura tiedottaa

ToPon valmentajat 23-24

ToPon tulevan kauden valmennustiimit alkavat muotoutumaan.

26.5.2023 11:48 Seura tiedottaa

ToPoLa hakee valmentajia

Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa on vuonna 1978 perustettu koripalloseura Helsingin Lauttasaaressa. Haemme valmentajia vielä muutamaan ikäryhmäjoukkueeseen.

24.5.2023 15:35 Seura tiedottaa

Tapiolan Hongan päävalmentajat 2023-2024

Tapiolan Hongan tulevan pelikauden päävalmentajat on nimetty. Eri ikäluokkien päävalmentajien nimet ovat alla olevassa listassa. Hongan joukkueiden valmennuksesta vastaavat pääosin tutut nimet, mutta valmennusvastuissa on jonkun verran muutoksia edelliskauteen verrattuna.

19.5.2023 06:49 Seura tiedottaa

MaSu-Basketin valmentajat kaudelle 2023-24

Seuran tulevan kauden valmentajat on valittu. Jokaisen ikäluokan päävalmentajat ovat erittäin kokeneita valmennuksen ammattilaisia. Valmennustiimit koostuvat aikuisista koulutetuista valmentajista. Toiminta joka ikäluokassa pyörii koko kesän.

17.5.2023 08:13 Seura tiedottaa

LePyn päävalmentajat 2023-2024

LePyn päävalmentajat tulevalle kaudelle on nimetty. Päävalmentajien lisäksi valmennustiimeihin kuuluu vanhempivalmentajia ja juniorivalmentajia. Staffeja täydennetään kesän aikana.

6.4.2023 09:36 Seura tiedottaa

Valmentajaksi PuHu Junioreihin?

Haemme lasten ja nuorten valmennuksesta kiinnostuneita motivoituneita valmentajia kasvavaan joukkoomme. PuHu Juniorit saavutti tällä kaudella ensimmäistä kertaa historiassaan 700 lisenssipelaajan rajan ja on yksi Suomen suurimmista seuroista. Arvostamme valmentajissamme sitoutumista, korkeaa motivaatiota auttaa pelaajia saavuttamaan tavoitteensa sekä halua kehittyä ja oppia uutta valmentajana.

Näytä lisää vastaavia