Kataja Basket etsii uutta toiminnanjohtajaa

8.1.2015 Joensuulainen Kataja Basket etsii uutta toiminnanjohtajaa edellisen siirryttyä uusien haasteiden pariin.

Saatat olla etsimämme henkilö mikäli

 • Osaat ainakin vähän melkeinpä kaikkea tai haluat ainakin oppia uusia asioita. Ei toki haittaa vaikka osaisit jo valmiiksi jotain ihan kunnollakin.
 • Ymmärrät taloudesta vähintään saman verran tai mielellään enemmän kuin eläköitynyt rehtori, vaikka ex-reksikin tietää yllättävän paljon.
 • Olet hieman pihi. Et ehkä omien, mutta erityisesti muiden ja varsinkin työnantajasi rahojen suhteen.
 • Sinulla on konevuokraamoyrittäjää parempi muisti, osaat käyttää kalenteria ja pitää huolta omista ja myös muiden aikatauluista.
 • Osaat käyttää ATK-laitteita, ja tiedät mikä on Excel-taulukko. Myös muiden Office-ohjelmien osaaminen luetaan eduksi. Olet myös kuullut Facebookista ja Twitteristä.
 • Näytät hyvältä sekä työhaalareissa että tummassa puvussa, tai ainakin suostut pukeutumaan molempiin.
 • Osaat kieliä, ainakin suomi ja ralli-englannin pitkä oppimäärä olisi hyvä osata. Englantia joudut käyttämään työssä päivittäin.
 • Et pelkää tavata uusia ihmisiä. Vielä parempi, jos uskallat myös esiintyä uusien ihmisten edessä.
 • Olet ainakin jossain määrin idearikas, etkä usko, kun sinulle sanotaan, ettei ideaa voi tai kannata toteuttaa.
 • Työaika on sinulle melko vieras käsite. Teet töitä silloin, kun niitä on - et silloin, kun kello on jotain kahdeksan ja neljän väliltä. Vastaavasti, kun töissä on hiljaisempaa, voit sinäkin hieman hengähtää.
 • Raha ei ole sinulle ainut motivaation lähde työn tekemiseen. Pysyt kyllä kiinni leivänsyrjässä.
 • Et ajattele, että paikka menestyvän urheiluseuran toiminnanjohtajana on täynnä glamouria.
 • Et ajattele jääväsi eläkkeelle tästä tehtävästä, etkä rikastuvasi tässä työssä.
 • Olet kiinnostunut urheilusta. Koriksesta ei tarvitse välttämättä ymmärtää mitään – edellinenkään toiminnanjohtaja ei ymmärtänyt.
 • Sinulla on ajokortti.

Sinulla ei tarvitse olla hienoa tutkintotodistusta, mutta ei siitä haittaakaan ole. Arvostamme kuitenkin rehellisyyttä, joten älä syyllisty valelääkäritemppuihin.

Jos ainakin muutama kohta tärppäsi, saatat päästä mukaan yhteen Suomen parhaista urheiluseuroista! Hakemuksen voit toimittaa osoitteeseen info@katajabasket.fi otsikolla ”Työhakemus: toiminnanjohtaja”. Jätäthän hakemuksesi viimeistään maanantaina 19.1.

Mikäli et vielä saanut selkeää kuvaa tehtävästä, voit ottaa yhteyttä edelliseen toiminnanjohtajaan Riku Tapioon, puh. 050-340 5550. Yhteydenotot mieluiten iltasella klo 17 jälkeen.

 
13.5.2022 16:20 Seura tiedottaa

Kuopion Linkki etsii uusia valmentajia, toimihenkilöitä, erotuomareita ja pelaajia

Kuopion Linkki on perinteinen koripallon erikoisseura. Suvantovaiheen jälkeen toimintaa on kehitetty määrätietoisesti ja harrastajamäärä seurassa on viime vuosina kasvanut runsaasti. Seuran tavoitteena on kehittää toimintaa ja valmennuksen tasoa edelleen ja saada lyhyemmällä tähtäimellä lisää joukkueita alueiden sarjoihin. Kaudella 2021-2022 seurassa oli yhteensä 178 lisenssin haltijaa, joista 135 junioreita. Erityisesti mini- ja mikro-ikäluokissa harrastajamäärät ovat kasvaneet runsaasti. Linkissä löytyy valmennettavaa U19-junioreista alkaen.

12.5.2022 15:51 Seura tiedottaa

Kataja Basket Joensuusta etsii vahvistuksia valmennuspuolelle

Junioripelaajien jäsenmäärän lisääntyessä tarvitsemme lisää koripallovalmennuksesta kiinnostuneita ihmisiä toimintaamme. Seuran tavoitteena on taata mielekäs ja merkityksellinen harrastus kaikille koriksesta innostuneille pojille ja tytöille. Samalla haluamme myös olla edistämässä ja kasvattamassa valmentajiamme vastuullisiksi ja menestyviksi seuravalmentajiksi.

12.3.2021 13:43 Itäinen alue

Joensuulaisessa palloilu-urheilussa historiallista yhteistyötä – SeeMe-yhteishankkeen tuloksena parempaa seuratyötä ja parempaa valmennusta

Joensuun Maila ry, JIPPO ry ja Joensuun Kataja ry toteuttavat parhaillaan Euroopan sosiaalirahaston (ESR) rahoittamaa yhteishanketta. Vuoden kestävä hanke käynnistyi 1.5.2020.

10.6.2018 22:51 Seura tiedottaa

Sunsets Kuopio Street Basketball-turnaus la 4.8.2018 Kuopion Satamatorin parkkipaikalla

Sunsets Kuopio Street Basketball turnaus la 4.8.2018 Kuopiossa. 3 vs 3 turnaus (junioreille ja aikuisille).

1.2.2018 Pohjoinen alue

Chus Mateo Academy San Javierissa Espanjassa 14.-22.7.2018

Turkukoris ry Espanjaan luomien suhteiden ansiosta on suomalaisilla korisjunnuilla ollut ainutlaatuinen tilaisuus osallistua espanjalaisen huippuvalmentajan Chus Mateon kesäleirille Espanjan Toledossa 20-30.7.2014, Malagassa 6.-15.7.2015, Sotograndessa 4.-13.7.2016 sekä San Javierissa 15.-23.7.2017.

3.1.2018 Pohjoinen alue

Ensi kaudeksi Tampereelle ja Pyrintöön valmentajaksi?

Tampereen Pyrinnön juniorivalmennuksen suunnittelu kaudeksi 2018-19 on hyvässä vauhdissa.

4.12.2015 Itäinen alue

Pikkusudet-koripallorieha Mikkelissä 13.12.2015

Mikkelissä järjestetään Pikkusudet-korisrieha 2006-2010-syntyneille aloitteleville pelaajille ja koriskerholaisille (ei kokeneille, sarjaa pelaaville taitureille) sunnuntaina 13.12.2015.

14.10.2015 Pohjoinen alue

Susi Training Center KorisRipari 2016

Susi Training Center koripalloriparilla yhdistät laadukkaan kesäharjoittelun huippuolosuhteissa sekä rippikoulun. Susi Training Center korisripari koostuu 2 päivän tutustumisjaksosta, 7 päivän leiristä Kisakalliossa ja konfirmaatiopäivästä.

7.1.2015 Itäinen alue

Pikkususi Koripallorieha su 25.01.2015 Kuopio

Kuopion Linkki järjestää PIKKUSUSI Koripalloriehan su 25.01.2015 Kuopiossa

5.8.2013 Pohjoinen alue

Biddy-Basket ry:n I tason leireillä vielä tilaa

Biddy-Basket ry on juniorikoripalloa yli seurarajojen edistävä taloudellista voittoa tavoittelematon yhdistys, joka on jo 34 vuoden ajan vienyt sekä pelaajia että valmentajia turnausmatkalle koripallon emämaahan Yhdysvaltoihin tutustumaan sikäläisen saman ikäluokan huipputasoon.

10.6.2013 Itäinen alue

Kataja Basket etsii nuoriso- sekä valmennuspäällikköä

Kataja Basket on koripalloilun Sinettiseura, jonka vahvuutena on vakaa seuraorganisaatio. Koripallon junioritoiminnan jatkuvan kehittymisen varmistamiseksi seura hakee työsuhteeseen nuorisopäällikköä sekä valmennuspäällikköä. Työsuhteet tulevat olemaan ensisijaisesti kokopäiväisiä, mutta myös puolipäiväiset työsuhteet ovat mahdollisia hakijan näin halutessa.

26.4.2013 Pohjoinen alue

Kultainen pilli 2013 Helsingissä

Koripalloerotuomareiden kauden päätöstapahtuma Kultainen Pilli 2013 järjestetään lauantaina 25.5.2013 Helsingissä, Hotelli Arthurin tiloissa (Vuorikatu 19). Tapahtumassa on luvassa perinteisesti koripalloturnaus, saunomista sekä gaalailta.

14.6.2011 Pohjoinen alue

Biddy-Basket ry järjestää maksuttoman turnauksen seurajoukkueille elokuussa

Biddy-Basket ry yhteistyössä paikallisten seurojen sekä yritysten kanssa järjestää maksuttoman koripalloturnauksen seurajoukkueille 13.–14.8.2011 Helsingissä, Malmilla. Turnaukseen saa osallistua pelaajat, jotka ovat syntyneet 1.9.1998 jälkeen.

2.6.2023 15:35 Läntinen alue

BC Nokian päävalmentajat kaudelle 2023-2024

BC Nokian kauden 2023-2024 kauden päävalmentajat on nimetty. Jokaiseen joukkueeseen kuuluu päävalmentajan lisäksi 2-4 apuvalmentajaa. Valmennustiimit ovat erinomainen kooste kokeneita sekä uusia innokkaita ja motivoituneita valmentajia. Nokialla siirrytään tulevalla kaudella uuteen aikaan, kun Nokian Koripalloakatemia käynnistyy elokuussa. Yläkoulu- ja lukioikäisille on tarjolla akatemiamalli, jossa koulupäivän aikana tarjotaan laadukkaita ja monipuolisia harjoituksia.

2.6.2023 15:29 Läntinen alue

Bojanin korisleiri Uudessakaupungissa 24.–26.7.2023

Korihait järjestää heinäkuun lopulla ensimmäistä kertaa ikinä Bojan Sarcevicin nimikkoleirin kaikille juniori-ikäisille koripalloilijoille. Bojanin korisleiri järjestetään Uusikaupunki Areenalla 24.–26.7.2023. Leirin ”päävalmentajana” toimii itseoikeutetusti Bojan Sarcevic sekä hänen apunaan toimii muita seuran edustusjoukkueiden pelaajia.

1.6.2023 14:29 Itäinen alue

Itäisen alueen kauden 2022-2023 palkittavat

Itäisen aluehallitus valitsi kauden 2022-2023 palkittavat.

30.5.2023 22:12 Läntinen alue

Korihaiden naisten joukkueella avoimet harjoitukset

Korihait järjestää 8. kesäkuuta avoimen harjoituksen naisten I-divisioonan joukkueelle.

30.5.2023 14:17 Seura tiedottaa

ToPon valmentajat 23-24

ToPon tulevan kauden valmennustiimit alkavat muotoutumaan.

Näytä lisää vastaavia