15.5.2021 10:51 Suomen Koripalloliitto on kutsunut Susi All Stars -leireille nuoria poikapelaajia. 07-08-syntyneistä koostuvat pelaajat jakaantuvat leireille kuudelle paikkakunnalle 12.-13.6.2021.
SUKUNIMI | ETUNIMI | SEURA |
Ahmajärvi | Ukko | Helsingin NMKY |
Ahmaoja | Nuutti | Helsingin NMKY |
Ansamaa | Julius | Helsingin NMKY |
Chinca | Leonardo | Malmin Super-Koris |
De Torres | John Lee | ToPoLa |
Fredrikson | Joonas | Tapiolan Honka |
Georgiadis | Dimitrios | Torpan Pojat |
Grönroos | Axel | Tapiolan Honka |
Heinonen | Leo | WB-Pantterit |
Kiraly | Oliver | Tapiolan Honka |
Leikkilä | Otto | Espoo Basket Team |
Linden | Henrik | Tapiolan Honka |
Lundström | Anton | Salon Vilpas |
Luoma | Eero | Keravan Kori-80 |
Mainio | Mikael | Beat Basket |
Pavlovic | Andrej | PuHu Juniorit |
Risulainen | Kalle | Malmin Super-Koris |
Salmisto | Ilmari | Karkkilan Urheilijat |
Savikko | Benjamin | WB-Pantterit |
Selkäinaho | Emil | Torpan Pojat |
Tallqvist | Luka | Salon Vilpas |
Vaske | Richard | Karkkilan Urheilijat |
Vesala | Jyry | PuHu Juniorit |
Viinikainen | Vili | Leppävaaran Pyrintö |
Salminen | Samuel | Alppila Basket |
SUKUNIMI | ETUNIMI | SEURA |
Aru | Gregor | Helsingin NMKY |
Aunio | Nuutti | PuHu Juniorit |
Aunio | Niilo | PuHu Juniorit |
Heikkinen | Otso | ToPoLa |
Kaarnakorpi | Arttu | Tapiolan Honka |
Kippo | Julius | Malmin Super-Koris |
Kivimaa | Ilmari | Torpan Pojat |
Korte | Leo | Ura Basket |
Koskela | Alex | Espoo Basket Team |
Laitinen | Onni | Malmin Super-Koris |
Laitinen | Olli | PuHu Juniorit |
Manalo | Aldrian | PuHu Juniorit |
Mägi | Jass | Rekolan Urheilijat |
Omandam | Carl | ToPoLa |
Passila | Benjamin | Keravan Kori-80 |
Peltomaa | Aarni | Rekolan Urheilijat |
Roselius | Theo | Tapiolan Honka |
Ruuhilahti | Nantti | WB-Pantterit |
Saarinen | Lauri | Espoo Basket Team |
Taipale | Patrik | Torpan Pojat |
Tartu | Andris | Leppävaaran Pyrintö |
Tuomaala | Valtteri | Helsingin NMKY |
Ulander | Veeti | Tapiolan Honka |
Virtanen | Jimi | Ura Basket |
Virtanen | Verneri | Ura Basket |
SUKUNIMI | ETUNIMI | SEURA | |
Aare | Oskar | Helsingin NMKY | |
Adler | Samu | Tapiolan Honka | |
Gasic | Miro | YMCA Oulu | |
Hannola | Julius | Hyvinkään Ponteva | |
Heikkinen | Erik | Hyvinkään Ponteva | |
Hemdahl | Matias | Tapiolan Honka | |
Herranen | Joona | Hyvinkään Ponteva | |
Kankuri | Mikko | Helsingin NMKY | |
Karvonen | Frans | YMCA Oulu | |
Kokko | Raimo | Porvoon Tarmo | |
Kubin | Atte | YMCA Oulu | |
Kymäläinen | Niilo | Torpan Pojat | |
Launonen | Jaakko | PuHu Juniorit | |
Lind | Elias | WB-Pantterit | |
Myyryläinen | Matias | KTP Koripallo Ry | |
Osayi-Edwins | Alexander | ToPoLa | |
Peltonen | Olli | Leppävaaran Pyrintö | |
Petman | Jan | Leppävaaran Pyrintö | |
Pettersson | Herman | KTP Koripallo Ry | |
Pällijeff | Aarne | WB-Pantterit | |
Raja-Aho | Eino | YMCA Oulu | |
Sakala | Sisu | LoU Basket | |
Timgren | Samuel | Leppävaaran Pyrintö | |
Tokoi | Leo | Espoo Basket Team | |
Uunila | Joonatan | Tapiolan Honka |
SUKUNIMI | ETUNIMI | SEURA |
Auvinen | Aaro | Tampereen Pyrintö |
Danska | Rasmus | Honsu |
Honkaniemi | Eetu | BC Nokia |
Huhdankorpi | Eetu | Tampereen Pyrintö |
Hynynen | Kalle | Säynätsalon Riento |
Jormanainen | Niklas | Äänekosken Huima |
Ketola | Julius | Tampereen Pyrintö |
Korhonen | Eelis | BC Nokia |
Kouhia | Oliver | Äänekosken Huima |
Löfman | Kaapo | Honsu |
Metsälä | Atte | Äänekosken Huima |
Niinikoski | Onni | Äänekosken Huima |
Niskanen | Arsi | Äänekosken Huima |
Nurminen | Roope | Honsu |
Orava | Onni | Tampereen Pyrintö |
Pennanen | Otto | Säynätsalon Riento |
Pihlaja | Hermanni | Karhu Basket |
Pouta | Veeti | Honsu |
Santala | Ville | BC Nokia |
Schnabel | Henri | BC Nokia |
Telakoski | Eelis | Honsu |
Umoru | Mischa | Karhu Basket |
Valtonen | Viljami | Honsu |
Yalaho | Joonas | Säynätsalon Riento |
SUKUNIMI | ETUNIMI | SEURA |
Arola | Nooa | KTP Koripallo Ry |
Bäck | Niklas | MiNMKY |
Frilander | Elias | Lahti Basketball Juniorit |
Haverinen | Aaro | MiNMKY |
Jääskeläinen | Jonne | Joensuun Kataja |
Langwaldt | Henrik | YMCA Tampere |
Lind | Eliot | Porvoon Tarmo |
Makkonen | Toivo | Lahti Basketball Juniorit |
Mäkelä | Kaapo | YMCA Tampere |
Niementö | Velmeri | Lahti Basketball Juniorit |
Nikka | Emil | KTP Koripallo Ry |
Niskanen | Ville-Matti | BC Nokia |
Pohjola | Aaron | Porvoon Tarmo |
Purola | Mikko | KTP Koripallo Ry |
Salminen | Marcus | BC Nokia |
Schales | Sebastian | KTP Koripallo Ry |
Simpanen | Tuomo | Mikkelin NMKY |
Töyrylä | Rasmus | KTP Koripallo Ry |
Ulpovaara | Jesse | Mikkelin NMKY |
Vahvanen | Oliver | KTP Koripallo Ry |
Varis | Veeti | Joensuun Kataja |
Varis | Verneri | Joensuun Kataja |
Vehviläinen | Otto | Kouvot |
Ylivakeri | Eeki | BC Nokia |
SUKUNIMI | ETUNIMI | SEURA |
De Santana | Wiilliam | Raholan Pyrkivä |
Dumitrescu | Dan | Tampereen Pyrintö |
Eskelinen | Ville Pekka | Tampereen Pyrintö |
Hilden | Jaako | Raholan Pyrkivä |
Hyvönen | Ami | Uudenkaupungin Korihait |
Kalliomäki | Lucas | Ura Basket |
Koskelo | Luukas | Feeniks Basket |
Kovanen | Niklas | Tampereen Pyrintö |
Laaksonen | Veeti | Uudenkaupungin Korihait |
Laine | Pyry | Mesuca Basket |
Laurila | Rasmus | Ura Basket |
Lehtonen | Lukas | Salon Vilpas |
Nikander | Aatu | Arska-Basket |
Pura | Elias | Ura Basket |
Reinikka | Topias | Ura Basket |
Saarinen | Luka | Uudenkaupungin Korihait |
Satola | Arttu | Salon Vilpas |
Serlippens | Koobe | Arska-Basket |
Sikkilä | Eeli | YMCA Tampere |
Sirkiä | Miro | Salon Vilpas |
Toivonen | Olavi | YMCA Tampere |
Vehabovic | Haris | Raholan Pyrkivä |
Vehmas | Petja | Raholan Pyrkivä |
Vähätupa | Daniel | Uudenkaupungin Korihait |
SUSI All Stars on Koripalloliiton maajoukkueohjelman, Suden polun, ensimmäinen askelma. Vuonna 2024 leiritykseen osallistuvat 2010-2011 syntyneet pelaajat.
Koripalloliitto etsii valmentajia maajoukkueohjelman Susi All Stars -vaiheeseen vuodelle 2024 sekä tyttöjen että poikien puolelle.
Viikonloppuna Kisakallion Susi Training Centerissä pelatussa Susi All Star Cupissa turnauksen mestaruutta juhlistivat tytöissä Team Lahtinen ja pojissa Team Koponen.
Suomen Koripalloliitto on kutsunut pelaajat tyttöjen ja poikien Susi All Star Cupiin, joka pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 23.-26.11.2023.
Suomen maajoukkueohjelman, Suden polun, ensimmäinen vaihe eli Susi All Stars on edennyt kolmosleiriin asti. Suomen Koripalloliitto on kutsunut 2009-2010 syntyneitä pelaajia Susi All Starsin kolmosleirille, joka pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 27.-29.10.2023.
Kesäkuussa järjestetyn Susi All Stars -leirien perusteella Suomen Koripalloliitto on kutsunut 2009-2010 syntyneitä nuoria koripalloilijoita Susi All Starsin kakkosleireille, jotka pidetään ympäri Suomen 12.-13.8.2023.
Kesäkuussa joukko 2009-2010 syntyneitä nuoria koripalloilijoita ottaa ensimmäiset askeleensa Sudenpolulla, kun tyttöjen ja poikien Susi All Stars -pelaajat on kutsuttu leireille ympäri Suomen. Kesäkuussa alkavat leiritykset jakaantuvat tytöissä ja pojissa kuudelle paikkakunnalle.
SUSI All Stars on Koripalloliiton maajoukkueohjelman, Suden polun, ensimmäinen askelma. Vuonna 2023 leiritykseen osallistuvat 2009-2010 syntyneet pelaajat.
SUSI All Stars on Koripalloliiton maajoukkueohjelman, Suden polun, ensimmäinen askelma. Vuonna 2023 leiritykseen osallistuvat 2009-2010 syntyneet pelaajat.
Koripalloliitto hakee valmentajia Susi All Stars -vaiheeseen vuodelle 2024 sekä tyttöjen että poikien puolelle.