Porvoon Tarmo hakee juniorivalmentajaa

23.1.2024 15:41 Porvoon Tarmo hakee innokasta ja osaavaa valmentajaa. Tule mukaan kehittämään juniorikoripalloa Porvoossa.

Seurassa on 10 juniorijoukkuetta 2007-2016 syntyneiden välillä ja se hakee vahvistusta seuran valmennustiimiin. Valmennettavat ryhmät sovitaan tarkemmin tehtävään valitun henkilön kanssa. Tällä hetkellä seuran kaipaa valmentajaa syksyllä uudelle aloittavalle ryhmälle (2017 syntyneet) sekä mikro -ikäisten joukkueelle että 12-14 vuotiaiden poikien joukkueille.

Valmentajalta Tarmo toivoo lajituntemusta ja -osaamista. Myös pedagoginen ja/tai liikunta-alan kokemus ja koulutus on eduksi. Valmentajana olet innostava ja motivoiva. Sinulla on myös kyky ja halu tehdä yhteistyötä muiden valmentajien ja apuvalmentajien kanssa.

Seura tarjoaa kilpailukykyisen palkan lisäksi mahdollisuuden kasvaa valmennustehtävässä ja kannustamme vahvasti valmennusosaamisen lisäämiseen erilaisilla koulutuksilla. Valmentajana pääset vaikuttamaan myös koko seuran toimintaan ja kehitykseen niin halutessasi.

Valmentajalle tulee viikkotunteja tulee ryhmistä riippuen 7-15 tuntia / viikko. Työ painottuu arkisin klo 16 jälkeen sekä viikonloppuihin.

Työ alkaa sopimuksen mukaan heti sopivan ehdokkaan löydyttyä.

Hakemukset 3.3. mennessä osoitteeseen seuravastaava.porvoontarmo@gmail.com

Liitä hakemukseesi CV:n sekä palkkatoivomuksesi.

Lisätietoja antaa Ira Hyvärinen p. 0405483347

Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa. 

 
7.8.2023 10:36 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY:n päävalmentajat kaudelle 2023-2024

Päävalmentajat vastaavat joukkueen valmentamisesta yhdessä valmennustiiminsä kanssa. Ylpeänä seura julkaisee kauden päävalmentajat, joista löytyy pitkän linjan valmennuskokemusta sekä osaavia, motivoituneita nuoria valmentajia hyvässä suhteessa!

19.7.2023 10:03 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Porvoon Tarmoon

Seura hakee päätoimista valmentajaa seuran eri ikäisille junioreille.

19.6.2023 19:12 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Sykkiin?

Seuramme nuorimpien joukkueissa on vielä muutama valmentajapaikka avoinna.

30.5.2023 14:17 Seura tiedottaa

ToPon valmentajat 23-24

ToPon tulevan kauden valmennustiimit alkavat muotoutumaan.

26.5.2023 11:48 Seura tiedottaa

ToPoLa hakee valmentajia

Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa on vuonna 1978 perustettu koripalloseura Helsingin Lauttasaaressa. Haemme valmentajia vielä muutamaan ikäryhmäjoukkueeseen.

24.5.2023 15:35 Seura tiedottaa

Tapiolan Hongan päävalmentajat 2023-2024

Tapiolan Hongan tulevan pelikauden päävalmentajat on nimetty. Eri ikäluokkien päävalmentajien nimet ovat alla olevassa listassa. Hongan joukkueiden valmennuksesta vastaavat pääosin tutut nimet, mutta valmennusvastuissa on jonkun verran muutoksia edelliskauteen verrattuna.

19.5.2023 06:49 Seura tiedottaa

MaSu-Basketin valmentajat kaudelle 2023-24

Seuran tulevan kauden valmentajat on valittu. Jokaisen ikäluokan päävalmentajat ovat erittäin kokeneita valmennuksen ammattilaisia. Valmennustiimit koostuvat aikuisista koulutetuista valmentajista. Toiminta joka ikäluokassa pyörii koko kesän.

17.5.2023 08:13 Seura tiedottaa

LePyn päävalmentajat 2023-2024

LePyn päävalmentajat tulevalle kaudelle on nimetty. Päävalmentajien lisäksi valmennustiimeihin kuuluu vanhempivalmentajia ja juniorivalmentajia. Staffeja täydennetään kesän aikana.

26.4.2023 14:30 Seura tiedottaa

Hyvinkään Ponteva hakee valmentajia vahvistamaan junioripolkuaan

HyPo hakee koripallovalmentajia vahvistamaan vanhimpien juniorijoukkueiden valmennustiimejä, osaksi aina edustusjoukkueiden apuvalmentajiksi asti. Juniorijoukkueet kilpailevat paikoista valtakunnan sarjoissa.

6.4.2023 09:36 Seura tiedottaa

Valmentajaksi PuHu Junioreihin?

Haemme lasten ja nuorten valmennuksesta kiinnostuneita motivoituneita valmentajia kasvavaan joukkoomme. PuHu Juniorit saavutti tällä kaudella ensimmäistä kertaa historiassaan 700 lisenssipelaajan rajan ja on yksi Suomen suurimmista seuroista. Arvostamme valmentajissamme sitoutumista, korkeaa motivaatiota auttaa pelaajia saavuttamaan tavoitteensa sekä halua kehittyä ja oppia uutta valmentajana.

Näytä lisää vastaavia