17.9.2019 10:27 Kisakallio järjestää jo perinteeksi muodostuneen taitoleirin 2003-2009-syntyneille junioripelaajille. Leiri järjestetään 15.-17.10. Susi Training Centerissä, Lohjan Kisakalliossa.

Leirin valmennuksesta vastaavat kokeneet ammattivalmentajat, nuorten maajoukkueista ja Korisliigasta tutut Ilkka Palviainen ja Juho Kailio.
Leirisisällössä on mukana varsinkin nuorille urheilijoille suunnattu Kisakallio Motor Skills -taitovalmennusharjoitus. Leirillä tästä osiosta vastaa Kisakallion motorisen oppimisen ja taidon kehittämisen asiantuntijat.
Pääteemat leirillä:
- Modernit hyökkäys- ja viimeistelytaidot
– Heittäminen, heittotekniikka ja pallonkäsittely
- Motoriseen taitoon pohjautuva ominaisuusharjoittelu ja niiden omaksuminen
- Henkilökohtainen opastus ja ohjeistus myös omatoimiseen harjoitteluun
Lisätiedot, leiriohjelma ja ilmoittautuminen tästä linkistä.
LePy haluaa kehittää seuran visuaalista ilmettä ja etsii nyt osaajaa viemään "Oranssin perheen" brändiä eteenpäin. Meillä on jo tunnistettava logo, värit ja peruslinjaukset, mutta kaipaamme niiden rinnalle uutta, raikasta otetta ja nykyaikaisia sovelluksia.
Espoolaisen koripallon ylpeys Tapiolan Honka näkyy ja kuuluu myös kansainvälisillä kentillä. Seuran kasvatteja pelaa tällä hetkellä niin Yhdysvaltojen yliopistosarjoissa kuin Euroopan ammattilaiskentillä – ja mukana on myös Susijengin kapteeni Sasu Salin, joka aloitti ammattilaisuransa Hongassa.
JBA:n toiminta on suunnattu niin lukioikäisille ja tulevaa 3. asteen opiskelupaikkaa suunnitteleville kuin myöhemmällä iällä korkeakouluopintonsa aloittaville tai niitä jatkaville nais-ja miespelaajille.
Beat Basket järjestää Tina Cupin 3.-4.1.2026 Järvenpäässä.
WINTER 3x3 -turnaus tulee taas. Tule mukaan päättämään koripallovuosi vauhdikkaiden 3x3-pelien merkeissä.
Helsingin NMKY järjestää talvilomaleirin 2.1.2026 - 6.1.2026. Leiri on tarkoitettu 2013-2018 -syntyneille pelaajille.
LoU Basket järjestää Kisakallion ensiluokkaisissa olosuhteissa U12-ikäluokan turnauksen tytöille ja pojille. Majoitus ja ruokailut Kisakallion urheiluopistolla ja pelit pelataan maajoukkueidenkin suosimassa Susi Training Centerissä.
Lahdessa tulevana pääsiäisenä 3.-5.4.2026 järjestettävän kansainvälisen koripalloturnauksen Kempower Easter Tournamentin ilmoittautuminen on avattu!
Oletko valmis kehittämään peliäsi ja viettämään viikonlopun huippuvalmennuksessa? Lady Basket -koripalloleiri Kisakallion kampuksella tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden treenata, oppia uutta ja nauttia koripallosta hyvässä seurassa! Leiri on suunnattu kaiken tasoisille naispelaajille ja -harrastajille.
Sarjat 2010-2019 syntyneille - kaikissa sarjoissa vielä tilaa!