Grace valmistui Davidsonista vuonna 2005 pelattuaan opinahjossa yhdessä mm. Jouni Ehon ja Wayne Bernardin kanssa. Eho pelaa nykyisin Korisliigaa KTP Basketin ja Bernard Kouvojen riveissä.
Italian liigassa Grace vietti kauden 2005-06, jolloin hän pelasi Reggio Calabrian pelipaidassa keskimäärin 18,4 minuuttia 4,6 pisteen ja 4,2 levypallon tehoilla. Viime kaudeksi Gracen matka jatkui Ranskaan ja kakkosliigassa pelaavan Boulazacin joukkueeseen. Miehen tehot Ranskassa olivat 4,7 pistettä ja 3,3 levypalloa, jotka Grace kokosi pelattuaan runsaat 18 minuuttia ottelua kohden.
Team Componentalla on pelintekijä Jerome Rogersin ja sentteri Nick Walleryn kanssa sopimukset. Koeajalla oleva Ije Nwankwo on pelannut kolme liigaottelua 7,3 pisteen ja 7,7 levypallon keskiarvoin.
Componenta kohtaa Korisliigan kotiottelussaan lauantaina sarjanousija Kauhajoen Karhun.
Lisätietoja: /sarjat_tulokset/korisliiga/