TikS hakee Seurakoordinaattoria

15.5.2025 12:11 Oletko henkilö, jolla on innostunutta asennetta, kykyä luoda positiivista ilmapiiriä ympärilleen, hyvä organisointikyky, itseohjautuvuutta sekä hyvät vuorovaikutus- ja yhteistyötaidot. Tässä on loistava tilaisuus päästä tekemään merkityksellistä työtä erityisesti lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämiseksi toimivassa ja perinteikkäässä seurassa. Tehtävään voidaan sisällyttää myös vähän ohjaajatoimintaa.

Tikkurila-Seura eli tuttavallisemmin TikS on tyttöjen ja naisten koripalloiluun keskittyvä urheiluseura, joka tarjoaa jäsenilleen koripalloharrastuksen kerhotoiminnasta aina kilpakoripallosarjoihin saakka. Tavoitteena on taata tytöille ja naisille mahdollisuus laadukkaaseen, kannustavaan ja yhdenvertaiseen koripalloharrastukseen Itä-Vantaalla. 

TikS on yli 400 harrastajan elinvoimainen yhteisö, joka kasvaa ja kehittyy vauhdilla. Seuran tavoitteena on ylläpitää ja kehittää laadukasta toimintaa vastaamaan yhä paremmin lasten, nuorten sekä aikuisten harraste- ja kilpailutoiminnan vaatimuksia. Seuralle on tärkeää tarjota jatkossakin matalankynnyksen harrastustoimintaa lähellä kotia kaikille koriksesta kiinnostuneille tytöille.

Haemme toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen oma-aloitteista Seurakoordinaattoria 

Seurakoordinaattorin päätehtäviin kuuluu:

  • organisoida ja kehittää seuran toimintaa yhteistyössä koripallojaoston kanssa
  • päivittäisten operatiivisten seuratoiminnan asioiden hoitaminen

Lisäksi tehtäviin kuuluu:

  • hallinnollisia tehtäviä (jäsenrekisterin ylläpito, laskutus jne.)
  • verkostoituminen eri toimijoiden kanssa
  • yritysyhteistyö ja varainhankinta
  • markkinointi ja viestintä

Meillä menestyy henkilö, jolla on:

  • sydän seuratyölle ja kokemusta seuratyöstä
  • kykyä innostaa, organisoida ja kehittää seuratoimintaa yhdessä koripallojaoston kanssa
  • kykyä järjestelmälliseen taloudensuunnitteluun ja seurantaan yhteistyössä taloudenhoitajan kanssa
  • positiivista energiaa ja itsenäinen sekä oma-aloitteinen työskentelyote
  • luontainen kyky luoda verkostoja ja rakentaa yhteistyötä
  • mahdollisuutta ajoittain iltatyöhön 

Katsomme eduksi:

  • koripalloseuran toimintaympäristön tuntemusta
  • kokemuksen hallinnollisista tehtävistä
  • kokemusta markkinoinnista ja viestinnästä

Tarjoamme sinulle:

  • Vastuullisen ja monipuolisen roolin kasvavassa ja kehittyvässä koripalloseurassa.
  • Mahdollisuuden kehittää ja vaikuttaa seuran toimintaan.
  • Merkityksellisen työn lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämisessä.
  • Joustavat työajat, etätyön ja mahdollisuuden sovittaa työ ja vapaa-aika yhteen.


Kerro meille itsestäsi ja hae tehtävään lähettämällä vapaamuotoinen hakemuksesi ja CV:si palkkatoiveineen ke 28.5.2025 klo 16 mennessä sähköpostilla kirsi.tarvainen@tikkurilaseura.onmicrosoft.comotsikoksi Seurakoordinaattori. Haastattelut aloitetaan jo hakuaikana ja tehtävä täytetään sopivan henkilön löydyttyä. Työ alkaa 1.8.2025 tai sopimuksen mukaan.

Tehtävässä työaika on 37,5 h/viikko ja tehtävästä maksetaan palkkaa 2500 – 3000 eur/kk riippuen kokemuksestasi.

Lisätietoja: 
Koripallojaoston puheenjohtaja 
Kirsi Tarvainen 
puh. 050 369 9849 (lisätietoja tehtävästä puhelimitse: to 15.5. klo 17-18, ma 19.5. klo 18-19, to 22.5. klo 17-18)
kirsi.tarvainen@tikkurilaseura.onmicrosoft.com

Valitun henkilön on ennen tehtävän vastaanottamista esitettävä pyydettäessä hyväksyttävä todistus lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämiseksi annetun lain (504/2002) mukainen ote rikosrekisteristä.


Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa. 

 
26.3.2026 09:42 Seura tiedottaa

LePy School's Out Camp -leirin ilmoittautuminen on avattu

LePy järjestää kesän hauskimman leirin 2012–2020 syntyneille tytöille ja pojille. Leirille ovat tervetulleita sekä aloittajat että jo korista harrastavat lapset ja nuoret.

26.3.2026 09:39 Seura tiedottaa

Sima Basket Järvenpäässä 1.-3.5

Ilmoittaudu mukaan kevään Sima Basket turnaukseen viimeistään 3.4!

23.3.2026 09:31 Seura tiedottaa

Tule valmentajaksi Tikkurila-seuraan

Tikkurila-Seura hakee valmentajaa harrastekoripallojoukkueisiin.

20.3.2026 09:39 Seura tiedottaa

FIRMAKORIS 3x3 Kouvolassa 30.4.2026!

Kouvot Juniorit järjestää firmakoris 3x3 tapahtuman torstaina 30.4.2026 MLL Areenalla Kouvolassa.

16.3.2026 14:06 Seura tiedottaa

Tikkurila-Seura hakee päävalmentajaa U15–U19 ikäluokkien kilpajoukkueisiin

Tikkurila-Seura täydentää valmennustiimiään ja hakee päävalmentajaa tuleville kausille nuorten kilpajoukkueisiin.

11.3.2026 09:53 Seura tiedottaa

No limits just buckets!

Kouvolassa järjestetään aikuisten koriskurssi, johon jokainen on tervetullut.

10.3.2026 09:22 Seura tiedottaa

Avoin haku – AC Oulu Basket apuvalmentaja / Ymca Oulu valmennuspäällikkö

ACO Basket ja Ymca Oulu etsii valmennustiimiinsä osaavaa ja motivoitunutta tekijää. Haemme avoimen haun kautta henkilöä, joka voi toimia ACO Basketin apuvalmentajan ja Ymca Oulun valmennuspäällikön yhdistelmäroolin tehtävissä hakijan osaamisen ja seuran tarpeiden mukaan.

9.3.2026 14:04 Seura tiedottaa

Ura Basket järjestää Badalona Camp 2026 -leirejä kesäkuussa

Ura Basket järjestää kesällä 2026 kolme päiväleiriä ja yhden iltaleirin. Leirit järjestetään Valkeavuoren liikuntahallilla.

6.3.2026 10:45 Seura tiedottaa

Kuortane Basket Tournament 14.-16.8.2026

Uusi kesän odotetuin koristurnaus järjestetään elokuussa Kuortaneella.Turnauksen kummina on Ilari Seppälä Susijengistä. Ilmoita joukkueesi mukaan!

3.3.2026 09:21 Seura tiedottaa

YMCA Tampere haki oppia Reykjavikista Erasmus+ Sport -hankkeen ensimmäisellä reissulla

YMCA Tampere koripallon Sami Toiviainen, Taneli Tuokko ja Mikko Penttinen vierailivat reykjavikilaisen KR:n vieraana viime viikolla. Vierailu oli osa Erasmus+ Sport -hanketta, jossa YMCA Tampere vierailee kolmen eri eurooppalaisen seuran luona.

Näytä lisää vastaavia