14.1.2022 12:00 Vuodenvaihteen jälkeen tauolle jääneen Naisten Korisliigan päivitetty otteluohjelma on nyt julkistettu. Kausi jatkuu 18.1. kahdella ottelulla.

Sarja jatkuu täysimääräisenä Suomen Cupin Final Four -viikonlopun jälkeisenä viikkona. Tiistaina 18.1. on ohjelmassa kaksi ottelua ja päivää myöhemmin keskiviikkona kolme.
Naisten Korisliigan runkosarja päättyy 31.1., jolloin ohjelmassa on yksi ottelu. Jatkosarjat pelataan ajalla 5.2.–23.3. Mestari on selvillä viimeistään 29.4.
Uudelleen aikataulutettuja Naisten Korisliigan otteluita ei siirretä joukkueessa ilmenneen yksittäisen koronatapauksen vuoksi, vaan koronasta johtuvat ottelusiirrot ovat mahdollisia ainoastaan koronamanuaalin mukaisesti. Mikäli viranomainen asettaa kokoontumisrajoituksia ts. rajoittaa otteluiden yleisömäärää tai ei salli yleisöä otteluihin, tulee ottelut pelata uuden sarjaohjelman mukaisesti.
Naisten Korisliigan lauantain ainoassa ottelussa Pyrintö kaatoi kotikentällään ToPo:n 79-57. Nyt sarjassa on edessä pieni tauko ja seuraavat ottelut pelataan 21.11.
Kaudella 2025–2026 naisten Korisliigan kuukauden parhaat luvut tarjoaa Suomen johtava talous- ja palkkahallintoalan asiantuntijaorganisaatio Rantalainen. Lokakuun valinta on Espoo Basket Teamin 18-vuotias Nicole Ogun.
Naisten Korisliigassa pelattiin keskiviikkona kolmen ottelua. Illan voittajia olivat sarjakärki PeKa, voittotilinsä avannut Kouvottaret ja BC Nokia.
Naisten Korisliigassa pelattiin tiistaina yksi ottelu, jossa Pyrintö sai vieraakseen ViVe:n. Kotijoukkue vei ottelun 72-67.
Naisten Korisliiga jatkui lauantaina kolmella ottelulla. Illan voittajia olivat ToPo, PeKa ja EBT.
Naisten Korisliigan pirteästi aloittanut Vimpelin Vedon marras- ja joulukuun kotiottelut tuotetaan selostettuina monikameratuotantoina Ruutu-palveluun.
Naisten Korisliigassa pelattiin keskiviikkona kaksi ottelua. Pistetilejään kartuttivat EBT sekä Pyrintö.
Naisten Korisliiga jatkui sunnuntaina yhdellä ottelulla. Siinä Vimpelin Veto haki vierasvoiton Hongan kustannuksella jatkoajan jälkeen 91-82.
Naisten Korisliigan perjantain ainoassa ottelussa HBA juhlisti Märsky-päivää voittamalla kotikentällään EBT:n 79-66.
Naisten Korisliiga jatkui kahdella ottelulla. Voittoihin ylsivät Pyrintö ja Tapiolan Honka.