Aikuiset - Miehet
19-vuotiaat (U19) - Miehet
17-vuotiaat (U17) - Miehet
16-vuotiaat (U16) - Miehet
15-vuotiaat (U15) - Miehet
14-vuotiaat (U14) - Miehet
|
Aikuiset - Naiset
19-vuotiaat (U19) - Naiset
17-vuotiaat (U17) - Naiset
16-vuotiaat (U16) - Naiset
15-vuotiaat (U15) - Naiset
14-vuotiaat (U14) - Naiset
Seniorit - Naiset
Special Olympics
|
MIN | Peliaika | 1P | Vapaaheitot |
2P | 2 pisteen heitot | 3P | 3 pisteen heitot |
H | Heittoyritykset | O | Onnistuneet heitot |
% | Onnistumisprosentti | LEV | Levypallot |
HL | Hyökkäyslevypallot | PL | Puolustuslevypallot |
LEV | Levypallot yhteensä | S | Koriin johtaneet syötöt |
V | Virheet | V- | Tehdyt virheet |
V+ | Kohdistuneet virheet | M | Menetykset |
R | Riistot | T | Torjunnat |
T+ | Suoritetut torjunnat | T- | Kohdistuneet torjunnat |
TEH | Tehokkuus, kaava: PIST+LEV+S+R+T-M-(P3H-P3O)-(P2H-P2O)-(P1H-P1O) | +/- | Näyttää pelitilanteen kehittymisen pelaajan ollessa kentällä |
PIST | Pisteet |
MIN | Peliaika |
1P | Vapaaheitot |
2P | 2 pisteen heitot |
3P | 3 pisteen heitot |
H | Heittoyritykset |
O | Onnistuneet heitot |
% | Onnistumisprosentti |
LEV | Levypallot |
HL | Hyökkäyslevypallot |
PL | Puolustuslevypallot |
LEV | Levypallot yhteensä |
S | Koriin johtaneet syötöt |
V | Virheet |
V- | Tehdyt virheet |
V+ | Kohdistuneet virheet |
M | Menetykset |
R | Riistot |
T | Torjunnat |
T+ | Suoritetut torjunnat |
T- | Kohdistuneet torjunnat |
TEH | Tehokkuus, kaava: PIST+LEV+S+R+T-M-(P3H-P3O)-(P2H-P2O)-(P1H-P1O) |
+/- | Näyttää pelitilanteen kehittymisen pelaajan ollessa kentällä |
PIST | Pisteet |
Erotuomarit: Kalle Siivonen, Ville Vuorinen, Pekka Pentti
Ottelunumero: 5512539
Pyrintö | Ottelun parhaat | Kouvottaret | ||
---|---|---|---|---|
|
Anni Jämsä |
Pisteet
22
32
|
|
|
|
Whisper Fisher |
Levypallot
7
22
|
|
|
|
Anni Jämsä |
Syötöt
8
10
|
|
Pistetilastot | Pyrintö | Kouvottaret |
---|---|---|
Aloitusviisikon pisteet | 73 | 71 |
Pisteet penkiltä | 7 | 15 |
Suurin pisteputki | 11 | 10 |
Suurin johto | 8 | 10 |
Pisteet 3 sek. alueelta | 34 | 44 |
Pisteet nopeista hyökkäyksistä | 15 | 11 |
Pisteet hyökkäyslevypalloista | 8 | 12 |
Pisteet vastustajan menetyksistä | 18 | 13 |
Johtoaseman muutoksia | 5 | |
Tasatilanteita | 7 |
Mielestäni pelasimme ihan hyvin. Puolustuksessa meillä tuli välillä huonoja hetkiä, ja ne ratkaisi pelin. Kaiken kaikkiaan olen tyytyväinen peliimme, pelasimme kovaa ja taistelimme loppuun asti.
Ihan hyvät fiilikset pelistä. Tehtiin 80 pinnaa, mutta levypallot hävittiin kahdellakymmenellä. Se jäi kaiveleen, ja siinä olisi pitänyt pystyä petraamaan. Muuten ihan hyvä vääntö.
Pyrintö tuli peliin taistellen ja heillä oli hyvä ensimmäinen puolikas. Meidän todellakin piti parantaa puolustusta, jolloin hyökkäyskin oli helpompaa. He tekivät siitä hankalaa. He ovat hyvin valmennettu joukkue, jossa on useita korintekijöitä. Hyvä pelin loppu meiltä.
Voitto ei aiheuta riemun kiljahduksia. En tiedä oltiinko ekaan 20 minuuttiin hallilla ollenkaan vai jo maajoukkuetauolla. Kaikin puolin oli huonoa ja laiskaa tekemistä. Oltiin onnekkaita, että eroa oli puoliajalla niin vähän. Toisella puoliajalla parannettiin, mutta Pyrintö on hyvä joukkue. Onneksi saatiin sit voitto, mutta olen pettynyt siihen ekaan puolikkaaseen.
Pitää parantaa puolustuksessa ja hyökkäyksessä. Mutta pienikin parannus riittää ja voidaan näin aiheuttaa isojakin vaikeuksia Kouvottarille.
Kokoonpano: Anni Jämsä, Whisper Fisher, Taru Timo, Evianna Sipilä, Rosa Lehti, Iina Keski-Saari, Emma Törnblom, Anni Nurminen, Cierra Johnson, Kenisha Williams.
Pyrintö pelaa aktiivista koko kentän korista puolustusmuotoja vaihdellen. Omassa pelissä pallosta on pidettävä parempaa huolta, sekä intesiteettiä nostettava vielä pari napsua. Kokoonpano: Toeaina, Muhonen, Kuisma, Räty, Vähäuski, Timbilla, Frimodig, Salovaara, Sandell.