3.1.2024 09:10 Elias kutsuu kaikki 2010-2015 syntyneet, koripallosta kiinnostuneet lapset ja nuoret kanssaan leireilemään Loimaalle heti koulujen päätyttyä sunnuntai-iltapäivästä keskiviikkoiltaan 2.-5.6.2024.
Leiripäivä koostuu aamupäivien taitoharjoittelusta, iltapäivien pienpeleistä ja monipuolisesta oheisliikunnasta niin sisällä kuin ulkona. Lisäksi kisaillaan leiriolympialaisissa ja ratkaistaan mestaruus Leiriläiset vs. Tähtivalmentajat - hegemoniakamppailussa.
Leirin tavoitteena on jokaisen leiriläisen hymy ja, että reppuun jää myös kotiinviemisiksi paljon uusia taitoja ja tietoa. Leirin osallistujamäärä on rajattu ja paikat täytetään ilmoittatumisjärjestyksessä ilmoittautumisen avauduttua tiistaina 2.1.2024 klo 16.00.
Leirin hinta on 299 € ja siihen sisältyy koko leiriohjelma, koulumajoitus, leiripaita sekä ruokailut (illallinen sunnuntaina, 4 ruokailua per päivä maanantaina ja tiistaina sekä aamupala, lounas ja välipala päätöspäivänä keskiviikkona)
Leirille ilmoittaudutaan myClubin kautta oheisesta linkistä >
Lisätiedot: konsta@lokoko.fi
Miro Littlen korisleiri järjestetään Varalan Urheiluopistolla 15.-19.6.2025. Leiri on suunnattu 2010–2015 syntyneille tytöille ja pojille.
Ura Basket järjestää kesäkuussa kaksi koripalloleiriä Kaarinassa yhteistyössä espanjalaisen huippuseura Joventut Badalonan kanssa.
Eerikkilän urheiluopistolla kesäkuussa järjestettävän leirin järjestää Feeniks Basket ja vetäjänä toimii Tuukka Kotti.
Kuortaneen urheiluopistolla järjestetään tulevana kesänä Kuortane Basketball Camp ja Kuortane Pro Camp.
Helsingin NMKY järjestää koripallon pelaamiseen painottuvan talvilomaleirin uudenkarhealla Namika Areenalla.
Tiina Stenin tyttökorisleiri tulee taas! Huippusuosittu ja alkuperäinen tyttökorisleiri tullaan järjestämään jo kymmenettä kertaa Kisakallion Urheiluopistolla.
Helsingin NMKY järjestää joululomalla leirin uudenkarhealla Namika Areenalla
Korisjunnujen syyslomaleiri Susijengin kotipesässä. Jo perinteeksi muodostunut korisjunioreiden taitoleiri, STC Shooting Camp järjestetään jälleen Kisakallion Urheiluopistolla. Uutena asiana on, että leirille voi osallistua joko maanantaista keskiviikkoon tai maanantaista torstaihin.
Ainutlaatuinen korisjunnujen Susi Training Center -pelileiri Kisakalliossa on suunnattu 2012-2014 -syntyneille, paikkana Susijengin ja Susiladiesin kotipesä, Susi Training Center. Vastaavaa konseptia ei ole aiemmin toteutettu, isona asiana tuoda esikuvat lähemmäksi junioreita ja vankistaa heidän itseluottamustaan.
Tervetuloa mukaan 29.6-30.6.2024 korisleirille Vimpelin Liikuntahallille! Kaksi päivää täynnä oppia koripallon parissa päiväleirin merkeissä.