Juniorivalmentajaksi Keravan Kori-80 ry:hyn?

13.4.2022 13:14 Jätä jälkesi Keski-Uudenmaan koripalloon! Sykkiikö sydämesi tälle rakastamallemme lajille? Haluatko olla merkittävä osa perinteikkään kasvattajaseuran seuraavaa lukua? Uskotko seuran lailla, että liikunnan ja mielekkään harrastuksen tulisi olla osana lasten kasvupolkua kohti aikuisuutta?

Kori-80 uskoo, että haluat ja siksi haluaakin juuri sinut vastaamaan Keravan Kori-80 ry:n juniorivalmennuksesta. Saat mahdollisuuden luoda lasten ja nuorten kanssa eliniän kestäviä muistoja, tukea ja opastama itsesi kanssa saman henkisiä aikuisia ja viettää aikaa tuon mahtavan lajin – koripallon parissa. Onko sinulla pelillisiä visioita ja pistämätön kyky toimia erilaisten ihmisten kanssa? Hyvä, sillä toimessasi pääset vaikuttamaan juniorijoukkueiden pelaamiseen koko seuran laajuudelta ja päävalmentajavastuun 1-2 juniorijoukkueesta. Myös URHEA-toiminnan ja koripallokoulujen ohjaaminen / sisällön suunnittelu voivat tulla kyseeseen.

Poikkeukselliset työajat eivät pelota sinua, sillä ovathan treenit joka paikassa iltaisin ja pelit yleensä viikonloppuisin. Kykenet monipuolisiin tehtäviin, aina pelikirjan ja treenien suunnittelusta niiden optimaaliseen toteutukseen ja junnuturnausten parissa puuhasteluun. Ja jos sinulla on jo koripallovalmentajan II-tason valmentajakoulutus, se katsotaan eduksi. Tarjoamme tarvittaessa myös mahdollisuuden lisäkouluttautumiseen valmentajapolullasi.

Seura tiedostaa, että pelkällä rakkaudella lajia kohtaan ei saa leipää pöytään, siksipä haemmekin päätoimista, kuukausipalkkaista juniorivalmentajaa. Pyrimme sekä työtehtävien, työaikojen että palkan suhteen kaikkia osapuolia miellyttävään, joustavaan ratkaisuun.

Hakuaikaa on 31.5.2022 asti, mutta haastattelut aloitetaan jo hakuajan kuluessa.
Kori-80 ja seuran juniorijoukkueet toivovat kuulevansa sinusta pian!

Lisätietoa:

Harri Oksanen
Puheenjohtaja Keravan Kori-80 ry
040 594 7566
kori80pj@gmail.com

Hakemukset:

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi CV:n kera postitse tai
sähköpostitse 31.5.2022 mennessä.

Keravan Kori-80 ry toimisto
Kauppakaari 11, liikehuoneisto 6
04200 Kerava

Tai sähköpostitse: kori80toimisto@gmail.com

 
23.1.2024 15:41 Seura tiedottaa

Porvoon Tarmo hakee juniorivalmentajaa

Porvoon Tarmo hakee innokasta ja osaavaa valmentajaa. Tule mukaan kehittämään juniorikoripalloa Porvoossa.

7.8.2023 10:36 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY:n päävalmentajat kaudelle 2023-2024

Päävalmentajat vastaavat joukkueen valmentamisesta yhdessä valmennustiiminsä kanssa. Ylpeänä seura julkaisee kauden päävalmentajat, joista löytyy pitkän linjan valmennuskokemusta sekä osaavia, motivoituneita nuoria valmentajia hyvässä suhteessa!

19.7.2023 10:03 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Porvoon Tarmoon

Seura hakee päätoimista valmentajaa seuran eri ikäisille junioreille.

19.6.2023 19:12 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Sykkiin?

Seuramme nuorimpien joukkueissa on vielä muutama valmentajapaikka avoinna.

30.5.2023 14:17 Seura tiedottaa

ToPon valmentajat 23-24

ToPon tulevan kauden valmennustiimit alkavat muotoutumaan.

26.5.2023 11:48 Seura tiedottaa

ToPoLa hakee valmentajia

Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa on vuonna 1978 perustettu koripalloseura Helsingin Lauttasaaressa. Haemme valmentajia vielä muutamaan ikäryhmäjoukkueeseen.

24.5.2023 15:35 Seura tiedottaa

Tapiolan Hongan päävalmentajat 2023-2024

Tapiolan Hongan tulevan pelikauden päävalmentajat on nimetty. Eri ikäluokkien päävalmentajien nimet ovat alla olevassa listassa. Hongan joukkueiden valmennuksesta vastaavat pääosin tutut nimet, mutta valmennusvastuissa on jonkun verran muutoksia edelliskauteen verrattuna.

19.5.2023 06:49 Seura tiedottaa

MaSu-Basketin valmentajat kaudelle 2023-24

Seuran tulevan kauden valmentajat on valittu. Jokaisen ikäluokan päävalmentajat ovat erittäin kokeneita valmennuksen ammattilaisia. Valmennustiimit koostuvat aikuisista koulutetuista valmentajista. Toiminta joka ikäluokassa pyörii koko kesän.

17.5.2023 08:13 Seura tiedottaa

LePyn päävalmentajat 2023-2024

LePyn päävalmentajat tulevalle kaudelle on nimetty. Päävalmentajien lisäksi valmennustiimeihin kuuluu vanhempivalmentajia ja juniorivalmentajia. Staffeja täydennetään kesän aikana.

26.4.2023 14:30 Seura tiedottaa

Hyvinkään Ponteva hakee valmentajia vahvistamaan junioripolkuaan

HyPo hakee koripallovalmentajia vahvistamaan vanhimpien juniorijoukkueiden valmennustiimejä, osaksi aina edustusjoukkueiden apuvalmentajiksi asti. Juniorijoukkueet kilpailevat paikoista valtakunnan sarjoissa.

Näytä lisää vastaavia