28.3.2019 15:20 YMCA Tampere järjestää perinteisen Namikaturnauksen yhteydessä myös yksipäiväisen pikkususiriehan 2011- ja 2012-syntyneille koripallokoululaisille. Tapahtuma on osallistujille maksuton ja kaikki osallistujat saavat mitalin osallistumisestaan.
Pelipäivä on lauantai 11.5.2019. Pelipaikka on Vehmaisten koulu, Sarvannankatu 7, Tampere Ilmoittautuminen tapahtumaan hoidetaan Namikaturnauksen sivuilta valitsemalla sarjaksi joko ”Pikkusudet 2011” tai ”Pikkusudet 2012”.
Tervetuloa mukaan nauttimaan koripallon riemusta! |
Tervehdys kaikki koriskamut ympäri Suomen. BC Nokia järjestää jälleen tulevana talvena Pikkususi korisriehoja Nokialla!
Tampereen Pyrintö järjestää pikkusudet- korisriehan Vehmaisten koululla 27. ja 28.10.2018. Tarkoituksena on tarjota omat sarjat 2011 ja 2012 syntyneille ja erikseen tytöille ja pojille. Jos pienimpien (2012) joukkueita ei saada riittävästi mukaan, niin sitten tytöille ja pojille omat 11/12 yhdistetyt sarjat. Pelipäivät ovat: tytöt, lauantai 27.10.2018 ja pojat, sunnuntai 28.10.2018.
Korihait järjestää 8. kesäkuuta avoimen harjoituksen naisten I-divisioonan joukkueelle.
LoKoKo etsii valmentajia eri ikäluokkiin kaudelle 2023-2024
Mikro-, mini- ja U14-ikäisten syysturnaus Mieleinen Basket järjestetään 23.-24.9.2023 Loimaalla.
Tampereen Pyrintö saa uuden päätoimisen valmentajan, kun Jarkko Mäki aloittaa huhtikuun alusta seuran uutena juniorivalmentajana.
Etsimme niin kokeneita valmentajia, kuin vasta valmennuksesta kiinnostuneita.
Ilmoittaudu mukaan Periscope Tournament 2023 aikuisten koristurnaukseen!
Loistavat olosuhteet, rehtiä taistelua, hymyä, hikeä, suuria tunteita, urheilujuhlan tuntua, tunnelma katossa, mieletön fiilis! Tämä on LePyn Pikkusudet-turnaus!
Tampereen Pyrintö etsii päätoimista koripallovalmentajaa junioripuolelle määräaikaiseen työsuhteeseen 1.5.2023 lähtien. Työtehtäviin kuuluu juniorijoukkueiden valmentaminen sekä muut valmennustehtävät.
Loistavat olosuhteet, rehtiä voiton taistelua, hymyä, hikeä ja suuria tunteita, urheilujuhlan tuntua, tunnelma katossa, mieletön fiilis! Niistä on LePyn Pikkusudet-turnaus tehty!
Turun Riennon Koripallo ry etsii pää- sekä apuvalmentajia vahvistamaan joukkueiden valmennustiimejä.
Pääsitkö Tampereelle opiskelemaan tai oletko muuttamassa paikkakunnalle? YMCA Tampere hakee apuvalmentajia täydentämään valmennustaan.
Loimaan Korikonkareiden 10.-11.9.2022 järjestämään Mieleinen Basketiin haetaan nyt innokkaita tuomareita viheltämään mikro-, mini ja U14-ikäisten korisotteluita.
Miia Lindström aloittaa 1.7.2022 YMCA Tampereen koripallon lajipäällikkönä ja Pena Ranta siirtyy lajitoiminnan ja valmennuksen johtajaksi virkanimikkeellä koripallon valmennuspäällikkö. Molemmat työtehtävät ovat toistaiseksi voimassa olevia.
Etsimme henkilöä, joka on aidosti kiinnostunut työskentelemään lasten ja nuorten parissa ja jolla on halua ja ideoita valmennustoiminnan kehittämiseen. Työnkuvaa ja tuntimäärää pystytään muokkaamaan sopivan kandidaatin kiinnostusta vastaavaksi.
Delfin Basketin tavaramerkki, ilmainen huippuottelu palaa koronavuosien jälkeen. Susijengi pelaa lauantai-iltana 6.elokuuta Hakametsän hallissa Belgiaa vastaan. Kisapassilla katsomoon kannustajiksi pääsee 3 000 korisfania.
Sekä poika- että tyttöjoukkueiden valmennusstaffit alkavat olemaan lähes valmiit, joten seuran valmennukselliset asiat ovat enemmänkin kuin hyvillä mallin.
Delfin Basket laajentaa tarjontaansa. Pyrintö järjestää elokuun ensimmäisenä torstaina kansainvälisen valmentajaklinikan. Kouluttajiksi saapuvat espanjalaisen huippuseuran Real Betisin valmentajat Antonio Perez ja Javier Carrasco.