Puhu Juniorit ry hakee toiminnanjohtajaa

11.3.2024 10:08 PuHu Juniorit ry on yksi Suomen suurimmista koripalloseuroista, jonka ensisijaisena tarkoituksena on edistää koripalloharrastusta Vantaalla. Seura hakee nyt toiminnanjohtajaa vastaamaan seuratoiminnan johtamisesta, hallinnosta ja seuran kehittämisestä.

Mitä tehtävässä menestyminen edellyttää?

Yhdistyksen henkilöstön ja asetettujen tavoitteiden johtaminen on keskeinen tehtäväsi arjessa. Taloushallinto ei ole sinulle vieras asia ja budjetin laadinta sekä muut suunnittelu- ja kehitystehtävät ovat sinulle tuttua työtä. Palkka- ja taloushallinnossa apunasi on ulkoistettu kumppani, mutta sinulta vaaditaan kuitenkin perusasioiden hallintaa toimiessasi yhteyshenkilönä ulkoisen palveluntarjoajan suuntaan.

Sinulla on kokemusta esimiestyöstä, kykenet johtamaan urheiluseuran arkea ja ratkomaan eteen tulevat ongelmat. Pystyt edistämään seuralle asetettuja tavoitteita ja kehittämään seuraa. Luot innostavan työilmapiirin ja osaat motivoida sekä tukea koko organisaatiota. PuHu Junioreissa johdat kuuden päätoimisen työntekijän lisäksi kymmeniä osa-aikaisia valmentajia sekä lukuisia vapaaehtoisia toimijoita erilaisissa tehtävissä.

Koska johdat koripalloseuraa, olet luonnollisesti kiinnostunut urheilusta ja koripallosta lajina. Lasten ja nuorten liikkuminen on sinulle tärkeää. Sidosryhmätyöskentely on tehtävässä avainroolissa ja odotamme sinulta tehtävään sopivaa verkostoa ja kykyä verkostoitua. Seuralle tärkeitä sidosryhmiä ovat muun muassa Vantaan kaupungin eri organisaatiot, toiminta-alueemme oppilaitokset, sponsorit ja muut yritykset, vantaalaiset urheiluseurat, Koripalloliitto sekä muut urheilujärjestöt.

Tarjoamme sinulle ainutlaatuisen tilaisuuden kehittää hyvämaineista ja vakavaraista koripalloseuraa yhdessä muun henkilöstön ja hallituksemme kanssa. Haluamme olla kansallisesti merkittävä koripallon kasvattajaseura sekä merkittävässä roolissa vantaalaisten lasten ja nuorten liikuttajana sekä yhteiskunnallisena toimijana. Pääset mukaan PuHu-perheeseen – yhteisöön, jossa on tunnetta ja josta saa tukea. PuHu-perhe on yhteisö, johon on helppo kiinnittyä ja jossa saa tuntea yhteenkuuluvuutta.

Kiinnostuitko?

Hae tehtävää lähettämällä hakemuksesi, palkkapyyntösi ja CV:si 22.3.2024 mennessä osoitteeseen antti.saarinen@puhujuniorit.fi
Toimithan pian, sillä aloitamme haastattelut jo hakuaikana.

Lisätietoja tehtävästä antaa hallituksen puheenjohtaja Antti Saarinen puhelimitse torstaina 14.3. klo 16:00-17:00 ja keskiviikkona 20.3. klo 16:00-17:00 numerossa 040 760 2875 tai sähköpostitse antti.saarinen@puhujuniorit.fi.

 
23.4.2024 14:39 Seura tiedottaa

Jussi Laakso ToPoLan päävalmentajaksi

Jussi Laakso aloittaa ToPoLassa päävalmentajana 17.5.2024.

26.3.2024 15:29 Seura tiedottaa

OP Uusimaa School's Out Camp -leirin ilmoittautuminen on avattu

OP Uusimaa ja LePy järjestävät yhteistyössä kesän hauskimman leirin 2010–2018 syntyneille tytöille ja pojille. Leirille ovat tervetulleita sekä aloittajat että jo korista harrastavat lapset ja nuoret.

26.3.2024 13:01 Seura tiedottaa

Tervetuloa Keravalle Sherwoodin 3X3 -turnaukseen 18. toukokuuta

Tule mukaan viettämään kivaa korispäivää hyvän tuulen turnaukseen Keravalle!

26.3.2024 08:00 Seura tiedottaa

Sykki etsii valmentajia

Helsingissä Haagan alueella toimiva Koripallo Sykki ry etsii kaudelle 2024–2025 valmentajia ja ohjaajia erityisesti nuorempien pelaajien joukkueisiin. Tarjolla on sekä pää- että apuvalmentajien paikkoja.

18.3.2024 10:07 Seura tiedottaa

Drive Basketballille mestaruus EYBL-lopputurnauksessa

Drive Basketball Academy voitti sunnuntaina päättyneen kansainvälisen European Youth Basketball Leaguen 20-vuotiaiden lopputurnauksen Tallinnassa. Joukkue voitti sarjan Superfinals-lopputurnauksessa kaikki neljä otteluaan ja kukisti finaalissa Inter Bratislavan Slovakiasta luvuin 69-53.

29.2.2024 13:52 Seura tiedottaa

Talvilomaleirillä treenattiin Lahti Basketballin Harrison Clearyn ja James Padgettin opissa

Lahti Basketball Juniorit järjesti talvilomaviikolla kolmen päivän korisleirin, jonka teemat keskittyivät Lahden miesten korisliigajoukkueen vahvistusten ympärille. Reilu 60 leiriläistä pääsi oppimaan heitto- ja pallonkäsittelytaitoja Harrison Clearyltä sekä sisäpelaajan liikkeitä James Padgettilta.

28.2.2024 13:35 Seura tiedottaa

LePy hakee valmentajia Unified-toimintaan

Unified-koripallossa kehitysvammaiset urheilijat ja vammattomat partneripelaajat pelaavat samoissa joukkueissa.

15.2.2024 16:43 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY järjestää 3x3-turnauksen Namika Areenalla maaliskuussa

Helsingin NMKY järjestää 3x3-turnauksen Namika Areenalla 30.3.24. Kokoa oma joukkueesi ja tule haastamaan muita.

14.2.2024 12:30 Pelaajat

Sotungin lukion urheilulinjalla mahdollisuus koripallon aamuharjoitteluun

Lukio sijaitsee Hakunilan urheilupuiston vieressä, upeiden liikuntamahdollisuuksien keskellä. Sotungin lukio on luonut koripallolle ja urheiluvalmennukselle erinomaiset olosuhteet ja laajan opintotarjonnan.

14.2.2024 11:58 Seura tiedottaa

Kisakallio Basket Camp järjestetään kesäkuun alussa

Kisakallio Basket Camp järjestetään jo kolmannentoista kerran Kisakallion Urheiluopistolla 3.-6.6.2024. Leiri on suunnattu 2009–2014 -syntyneille junioreille. Tytöille ja pojille. Leirille mahtuu mukaan 100 innokasta pelaajan alkua.

Näytä lisää vastaavia