Susi All Star -kolmosleirille kutsuttu vuosina 2005-2006 syntyneitä pelaajia

26.9.2019 15:55 Suomen Koripalloliitto on kutsunut vuonna 2005-2006 syntyneitä tyttöjä ja poikia kolmannelle Susi All Star -leirille. Sekä tyttöjen että poikien leirit pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 24.-27.10.2019.

Tyttöjen leirille kutsutut pelaajat

1 Adler Emma EBT/HBA

2 Ahtola Suvi EBT

3 Emma Kantero Torpan Pojat

4 Forsström Siiri WB-Pantterit

5 Halonen Aino Hyvinkään Ponteva

6 Hamdi Carolina BC Nokia

7 Helminen Milja Hyvinkään Ponteva

8 Hurme Iines Hyvinkään Ponteva

9 Isomäki Eveliina Helmi Basket

10 Joensuu Lumi Pakilan Visa

11 Jokela Stella Tapiolan Hoinka T06

12 Jokinen Silja Korson Kunto

13 Jylhä Opri Marja Ellen Porvoon Tarmo

14 Karsila Aino Korihait

15 Katajavuori Anni Tapiolan Honka

16 Kuisma Laura ONMKY

17 Kujanpää Iida Tampereen Pyrintö

18 Kuosmanen Frida EBT

19 Kupiainen Laura Tampereen Pyrintö

20 Laaksonen Lotta Catz

21 Laiho Roosa Äänekosken Huima

22 Laitila Jessica Espoo Basket Team

23 Laukkanen Lydia Leppävaaran Pyrintö

24 Lehmusto Erin HNMKY

25 Lehto Heli Tapiolan Honka

26 Leinonen Henna HNMKY/HBA

27 Manninen Vera Klanmky

28 Martola Fanny Tapiolan Honka

29 Mattola Joanna Orimattilan Jymy

30 Merikari Minttu Tapiolan Honka

31 Moilanen Saara YMCA Heinola

32 Niementö Violiina YMCA Heinola

33 Niinilampi Anitta Hnmky

34 Niinistö Alli EBT

35 Niskanen Sani Äänekosken Huima

36 Noopila Ulla HNMKY

37 Norhomaa Nea Tapiolan Honka

38 NTOKO WINNIE Ebt

39 Nurmi Ella PuHu

40 Ojala Kiira BC Nokia

41 Pakkanen Siiri Catz

42 Palmroos Sofi Tapiolan Honka

43 Palo Bella BC Nokia

44 Passi Noora Beat Basket Järvenpää

45 Patrikainen Venla BC Nokia

46 Pekkala Edit Catz Lappeenranta

47 Peuhkurinen Emilia Espoo Basket Team

48 Puska Iiris SB-Girls ry

49 Reinikka Tilda Turun Riento

50 Riihimäki Vilja PuHu Juniorit

51 Rissanen Maisa Tapiolan Honka

52 Ristola Emma Tapiolan Honka/HBA

53 Ruuhela Laura Korikobrat Lapua

54 Ruutiainen Silja YMCA Heinola

55 Rämö Moona HNMKY

56 Saari Ellen HNMKY

57 Sahuri Ella YMCA Heinola

58 Saksanen Emma SB-Girls

59 Sallmen Oona WB-Pantterit

60 Savela Leila Korson Kunto

61 Saviniemi Sohvi Turun Riento

62 Sola Kaisla Tampereen Pyrintö

63 Sorri Elsa Äänekosken Huima

64 Suuronen Wilma PuHu

65 Taipale Tinja YMCA Heinola

66 Takala Olivia HNMKY

67 Tammi Hilda Feeniks Basket

68 Thil Heta Lapuan Korikobrat

69 Tiittanen Lotta Rauma Basket

70 Tilda Reinikka Turun Riento

71 Tolonen Ooda Tampereen Pyrintö, BC Nokia

72 Tunkkari Selma KlaNMKY

73 Tyrni Ada Tapiolan Honka

74 Vanninen Annika Wartti-Pantterit

75 Vekkilä Tilda Peli-Karhut

76 Vuorinen Iiris PuHu Juniorit

Poikien leirille kutsutut pelaajat

1 Abbey Elmeri HoNsU

2 Aho Julius EBT

3 Alanko Eelis Tapiolan Honka

4 Al-janabi Ali Ura-basket

5 Arjonen Kuutti Turun NMKY

6 Broström Roope ONMKY

7 Coskun Sinan Ura basket

8 Filtness Roope HoNsU

9 Heikkinen Pyry Hyvinkään Ponteva

10 Hernetkoski Santeri Malmin Super-Koris ry

11 Hiltunen Teemu Rovaniemen NMKY

12 Hytönen Veeti Turun NMKY

13 Ikola Aapo HNMKY

14 Inna Tuomas Turun NMKY

15 Kallio Mikael Raholan pyrkivä

16 Kanerva Elias Vilpas

17 Kantomaa Onni Rovaniemen NMKY

18 Kartimo Niilo Rovaniemen NMKY

19 Kaunola Pyry Lahti Basketball juniorit

20 Kilpeläinen Elmo ONMKY

21 Kivistö Vilho Puhu juniorit

22 Koko Benjamin Linkki

23 Laine Verni HoNsU

24 Lalla Oskari Korihait

25 Lehtinen Peik KTP

26 Leivo Lucas Lepy

27 Lindberg Rasmus Tapiolan Honka

28 Liukko Santeri Malmin Super-Koris ry

29 Luoto Niila HNMKY

30 Marttinen Marius ToPoLa

31 Mattila Kalle Hyvinkään Ponteva

32 Maukonen Joel Espanja

33 Moilanen Eeli Sykki

34 Muukkonen Anttu LePy

35 Mäkelä Sisu LePy

36 Männistö Eelis Tampereen Pyrintö

37 Nurmela Nikolai HNMKY

38 Nurminen Aapeli Puhu juniorit

39 Nyman Joonas Hyvinkään Ponteva

40 Overton William MuKi/HBA

41 Peltola Olli LoU Basket

42 Peltonen Atte LePy

43 Pennanen Pekka SäyRi

44 Piipari Noel MuKi

45 Pirttimäki Joni SäyRi

46 Poikonen Matias HoNsU

47 Pulkkanen Eetu Puhu juniorit

48 Pyykkö Eetu Kouvot

49 Rautavirta Reko Turun NMKY

50 Regnér Leo LePy

51 Salden Leo Puhu juniorit

52 Salo Akseli LePy

53 Salonen Aapo WB-Pantterit

54 Sane Alabatou Tampereen Pyrintö

55 Seppälä Topias Tampereen Pyrintö

56 Sheikhani Rewan EBT

57 Sikström Ville Malmin Super-Koris ry

58 Simola Otso Feeniks Basket

59 Sohlman Rasmus Lou Basket

60 Sosala Eetu LouBasket

61 Särkkä Elias SäyRi

62 Taatila Aaro Loimaan Korikonkarit

63 Toivanen Valtteri HNMKY

64 Uotila Nico Sykki

65 Vaahersola Bayowa Lahti Basketball juniorit

66 Virtanen Emil HNMKY

67 Virtanen Franz Turun NMKY

68 Virtanen Elmo Petteri WB-Pantterit

69 Vuoti Jaakko Tampereen Pyrintö

70 Ylimäki Rasmus Malmin Super-Koris ry

 
4.11.2019 10:54 Susi All Star

Poikien Susi All Star Cup -tapahtumaan kutsuttu 77 pelaajaa

Suomen Koripalloliitto on kutsunut 77 pelaajaa poikien Susi All Star Cup -tapahtumaan, joka pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 28.11.-1.12.2019.

1.11.2019 11:01 Susi All Star

Tyttöjen Susi All Star Cup -tapahtumaan kutsuttu 56 pelaajaa

Suomen Koripalloliitto on kutsunut 56 pelaajaa tyttöjen Susi All Star Cup -tapahtumaan, joka pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 28.11.-1.12.2019.

2.7.2019 11:15 Susi All Star

Susi All Stars -kakkosleireille kutsuttu pelaajia

Suomen Koripalloliitto on kutsunut nuoria tulevaisuuden tyttö- ja poikapelaajia Susi All Stars -leirille numero kaksi. Poikien leiri pidetään Susi Training Centerissä 21.-24.7. ja tyttöjen 25.-28.7.

3.5.2019 16:15 Sudenpennut

Susi All Star -leirille kutsuttu yli 300 pelaajaa

Suomen Koripalloliitto on kutsunut vuonna 2005 tai myöhemmin syntyneitä tyttöjä ja poikia Susi All Star -leireille, jotka pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 19.-22.5.

2.4.2019 14:00 Susi All Star

SUSI All Stars -pelaajakartoituksen ilmoittautuminen avoinna 10.4. asti

SUSI All Stars on Koripalloliiton maajoukkueohjelman, Suden polun, ensimmäinen vaihe. Vuosittain järjestettävän All Stars -leirityksen kautta pelaajat hankkivat ensimmäisiä kokemuksiaan maajoukkueleirityksestä, sen haastetasosta sekä toimintakulttuurista yhdessä ikäluokkansa muiden pelaajien kanssa. Seuravalmentajien tehtävänä on ilmoittaa Suden polulle pyrkivät vuonna 05-06 syntyneet pelaajansa SUSI All Star leiritykseen 10.4. mennessä.

Näytä lisää vastaavia