Tikkurila-Seura ry hakee reipasta toiminnanjohtajaa

27.12.2021 09:18 Tikkurila-Seura ry, tuttavallisemmin TikS, on vuodesta 1978 alkaen keskittynyt tyttöjen ja naisten koripalloiluun. Seura hakee nyt toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen oma-aloitteista toiminnanjohtajaa

Tikkurila-Seura ry, tuttavallisemmin TikS, on vuodesta 1978 alkaen keskittynyt tyttöjen ja naisten koripalloiluun. Tarjoamme jäsenillemme koripalloharrastuksen kerhotoiminnasta aina kilpakoripallosarjoihin saakka. Toimimme Tikkurilan alueella. TikS on yli 250 harrastajan elinvoimainen yhteisö, joka kasvaa ja kehittyy vauhdilla. Seuran tavoitteena on ylläpitää ja kehittää laadukasta toimintaa sekä kasvattaa harrastajamääriä ja kehittää toimintaa vastaamaan yhä paremmin lasten, nuorten sekä aikuisten harraste- ja kilpailutoiminnan vaatimuksia. Meille on tärkeää tarjota jatkossakin matalan kynnyksen harrastustoimintaa lähellä kotia kaikille koriksesta kiinnostuneille tytöille.

Haemme toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen oma-aloitteista Toiminnanjohtajaa. Etsimme joukkoomme sitä kuuluisaa ”hyvää tyyppiä”, joka puhaltaa yhteiseen pilliin, työskentelee sujuvasti erilaisten ihmisten kanssa ja näyttää asenteellaan esimerkkiä myös muille seurassa puuhaaville henkilöille. Tässä on ainutlaatuinen tilaisuus päästä tekemään
merkityksellistä työtä lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämiseksi toimivassa ja perinteikkäässä seurassa.

Toiminnanjohtajan tehtäviin kuuluvat:
− koripallotoiminnan hallinnolliset työtehtävät, esim. kausimaksujen laskutus, kirjanpitomateriaalin kokoaminen sekä ulkoinen ja sisäinen viestintä
− toiminnan suunnittelu ja kehittäminen yhteistyössä valmennuspäällikön ja koripallojaoston kanssa
− vuosikelloon kirjattujen asioiden toteutuminen yhteistyössä toimihenkilöiden kanssa, kuten
toimintasuunnitelman ja -kertomuksen kokoaminen, budjetin laatiminen ja kaupungin avustushakemuksen tekeminen
− verkostoituminen eri toimijoiden kanssa
− yritysyhteistyö ja varainhankinta
− koripallotoiminnan edellyttämien päivittäisten asioiden käytännön hoitaminen ja tiivis yhteistyö joukkueenjohtajien kanssa

Odotamme sinulta:
− kokemusta seuratyössä toimimisesta
− kykyä organisoida ja kehittää seuratoimintaa
− positiivista, energistä ja ”can do” asennetta
− hyviä vuorovaikutus- ja yhteistyötaitoja

Katsomme eduksi:
- koripalloseuran toimintaympäristön tuntemusta
- kokemuksen hallinnollisista tehtävistä
- kokemusta markkinoinnista ja viestinnästä
- näytöt ja taidot verkostoitumisesta ja yhteistyökumppanuuksien ylläpitämisestä

Tehtävä on kuukausipalkkainen kokoaikatyö, viikkotuntimäärä 37,5 h. Tehtävässä noudatetaan koeaikaa. Työ alkaa 1.2.2022 tai sopimuksen mukaan tehtävään soveltuvan henkilön löydyttyä.

Haku päättyy 16.1.2022.
Vapaamuotoisen hakemuksen palkkatoiveineen voit laittaa 16.1.2022 mennessä osoitteeseen: tikstoimisto@tiks.fi

Lisätietoja: Kirsi Tarvainen puh. 050 369 9849

 
30.5.2025 14:01 Seura tiedottaa

Michael Besselink mukaan WB-Panttereiden valmennukseen

WB-Pantterit saa mieluisan paluumuuttajan vahvistamaan seuran valmennusta Michael Besselinkin palatessa Kouvolassa vietetyn korisliiga- kauden jälkeen takaisin Itä-Helsinkiin. Hänen vastuulleen tulee seuran fysiikkavalmennuksen toteutus ja kehittäminen. Fysiikkavalmennuksen lisäksi hän tulee antamaan vahvan panoksen koripallon lajivalmennukseen.

29.5.2025 10:10 Seura tiedottaa

Pantterit naisten I divisioona -joukkueella avoimia harjoituksia kesäkuussa

Pantterit naisten I divisioona- joukkueen toiminnasta kiinnostuneet pelaajat ovat tervetulleita avoimiin harjoituksiin. Viime kaudella nousujohtoisesti pelannut joukkue kartoittaa uusia pelaajia mukaan toimintaan kesäkuun alussa Herttoniemenrannassa ja Laajasalossa järjestettävissä harjoituksissa.

28.5.2025 13:45 Seura tiedottaa

LePy tekee isoja satsauksia valmennukseen

LePy on palkannut kolmen hengen valmennustiimin vastaamaan seuran fysiikkavalmennuksesta. Fysiikkavalmennukseen satsauksen tavoitteena on tehdä parempia urheilijoita, rakentaa pohjaa lajiharjoittelulle ja ennaltaehkäistä vammojen syntymistä.

19.5.2025 13:24 Seura tiedottaa

LePyn naisten I divisioona -joukkueella avoimet harjoitukset

Päättyneellä kaudella upeasti välieriin saakka selvinnyt LePyn naisten I divisioona -joukkue valmistautuu uuteen sarjakauteen. Joukkue toivottaa kaikki tavoitteellisesta harjoittelusta kiinnostuneet pelaajat mukaan avoimiin harjoituksiin.

7.5.2025 09:46 Seura tiedottaa

Jokelan katukoris järjestetään 14.6.

Perinteinen Jokelan katukoristurnaus on järjestetty jo vuodesta 1999.

29.4.2025 13:27 Seura tiedottaa

ToPoLa rekrytoi - haemme vastuuvalmentajaa 2019-syntyneille ja ohjaajia kerhoihin

Lauttasaarelainen koripalloseura ToPoLa hakee vastuuvalmentajaa 2019-syntyneiden joukkueisiin sekä kerho-ohjaajia 2022-2020 -syntyneiden kerhoihin. Sinulla on nyt ainutlaatuinen tilaisuus päästä tekemään tärkeää työtä lasten ja nuorten kanssa seurassa, jossa tähdätään laadukkaaseen, turvalliseen ja kaikille avoimen toimintaan.

7.10.2024 13:20 Seura tiedottaa

Hyvinkään Pontevan puheenjohtaja palkittiin OKM:n ansiomitalilla

Hyvinkään Pontevan puheenjohtaja Anne Schroderus palkittiin OKM:n ansiomitalilla kullatuin ristein.

18.9.2024 16:39 Seura tiedottaa

Haluatko hyvän mielen harrastuksen - tule partneripelaaksi LePy Unifiediin

Unified-koripallossa kehitysvammaiset sekä muut erityistä tukea tarvitsevat urheilijat ja vammattomat partneripelaajat pelaavat samoissa joukkueissa. LePyn Unified toiminnan kasvaessa haemme lisää partneripelaajia joukkoomme. Tässä on ryhmä josta saat koristreenien lisäksi taatusti hyvän mielen.

18.9.2024 16:34 Seura tiedottaa

Vantaan Energia -turnauksen ilmoittautuminen aukeaa 10.10 klo 10:10

PuHu Junioreiden turnaus järjestetään tammikuussa jo 25. kerran. Turnauksessa pelataan 2010–2017 -syntyneiden sarjat.

12.8.2024 09:36 Seura tiedottaa

Koripalloa 2009–2011 syntyneille pojille Pakilan Visassa

Mikäli etsit uutta harrastusta tai haluat jatkaa aiemmin kesken jäänyttä harrastusta, olet tervetullut mukaan Pakilan Visan poikien mukavaan ryhmään osaavan valmentajan oppiin. Myös kokeneet pelaajat ovat tervetulleita.

Näytä lisää vastaavia