16.7.2022 10:47 Loimaan Korikonkareiden 10.-11.9.2022 järjestämään Mieleinen Basketiin haetaan nyt innokkaita tuomareita viheltämään mikro-, mini ja U14-ikäisten korisotteluita.
Yhden viikonlopun kestävän turnauksen tuomareille tarjotaan:
Ilmoittautuminen turnaukseen on avoinna. Voit käydä täyttämässä lomakkeen osoitteessa https://mieleinenbasket.torneopal.fi/taso/ilmoitatuomari.php
Lisätiedot:
Juho Koivisto
045 345 6776
juhokoivisto01@gmail.com
Loimaan Korikonkareiden 23.-24.9.2023 järjestämään Mieleinen Basketiin haetaan nyt innokkaita tuomareita viheltämään mikro-, mini ja U14-ikäisten korisotteluita.
Mikro-, mini- ja U14-ikäisten syysturnaus Mieleinen Basket järjestetään 23.-24.9.2023 Loimaalla.
Tammikuun alkuun pelattavaksi suunniteltu AND1-turnaus jouduttiin siirtämään vallitsevan korona -tilanteen vuoksi. Nyt turnaukselle on löydetty uusi ajankohta 29.4.-1.5.2022.
Tallink Tournament kerää jälleen koripallojuniorit Espooseen elokuun lopussa. Turnaus starttaa perinteisesti uuden kauden ja tällä kertaa mukaan on ilmoittautunut ennätysmäärä joukkueita. Mukaan tarvitaan paljon erotuomareita, jotta saadaan toteutettua huippuviikonloppu junioreille.
Syyskuun 3. - 5.9. pelataan jälleen Turun seudulla JBT -turnaus! Ilmoittautuminen on nyt avoinna. Tervetuloa!
Mikro-, mini- ja U14-ikäisten syysturnaus Mieleinen Basket järjestetään 11.-12.9.2021 Loimaalla.
Koriskauden aloittavan suurturnauksen, Delfin Basketin ilmoittautuminen käynnistyi vauhdilla. Jo ensimmäisen päivän aikana kolmisenkymmentä joukkuetta kuittasi osallistumisensa turnauksen verkkosivuilla.
Perinteinen JBT turnaus järjestetään tänä vuonna syyskuussa, jolloin uskotaan koronaepidemiatilanteen sallivan normaalit turnausjärjestelyt.
Vantaan Energia -juniorikoripalloturnaus järjestetään Vantaalla jo 22. kerran 22.-24.1.2021. Turnaus toivottaa sinut tervetulleeksi tuomaroimaan otteluita turnauksessa!
Tallink Tournament kerää jälleen koripallojuniorit Espooseen elokuun lopussa. Turnaus starttaa perinteisesti uuden kauden. Mukaan mahtuisi vielä tuomareita toteuttamaan junioreiden huippuviikonloppua.
Ilmoittautuminen 33. Delfin Basket Tournamentiin on nyt avoinna ja turnaus järjestetään 31.7.-2.8.2020 Tampereella. Delfin Basket on loistava tapa startata uusi koripallokausi, tavata koripallon ystäviä ympäri Suomea sekä nauttia aurinkoisesta Tampereesta. Sarjoja on tarjolla mikroista aina aikuisten avoimeen FUN-sarjaan asti.
Mikro-, mini- ja U14-ikäisten syysturnaus Mieleinen Basket järjestetään 19.-20.9.2020 Loimaalla.
Namikaturnaus 2020 järjestetään perinteisesti äitienpäiväviikonloppuna Tampereella. Kuten aina, Namikaturnaus ja aurinkoinen Tampere toimii päänäyttämönä koripallokauden päättäjäisissä 9.-10.5.2020.
Loimaan Korikonkareiden 21.-22.9.2019 järjestämään Mieleinen Basketiin haetaan nyt innokkaita tuomareita viheltämään mikro-, mini ja U14-ikäisten korisotteluita.
Uusi kausi polkaistaan käyntiin Delfin basket -turnauksessa
PeU-Basketin järjestämä 29. OP-Pikkujättiturnaus kerää koripalloliiton eri alueilta mikro- ja mini-ikäiset pelaajat jälleen kerran maaliskuiseen Perniöön .
Tampereen Pyrintö järjestää pikkusudet- korisriehan Vehmaisten koululla 27. ja 28.10.2018. Tarkoituksena on tarjota omat sarjat 2011 ja 2012 syntyneille ja erikseen tytöille ja pojille. Jos pienimpien (2012) joukkueita ei saada riittävästi mukaan, niin sitten tytöille ja pojille omat 11/12 yhdistetyt sarjat. Pelipäivät ovat: tytöt, lauantai 27.10.2018 ja pojat, sunnuntai 28.10.2018.
12. kertaa järjestettävä AND1-turnaus pelataan Salossa 4.-6.1.2019. Ilmoittautuminen turnaukseen on jo täydessä vauhdissa!
Minipojat ja C-pojat lauantai 15.09.2018 B-tytöt ja B-pojat sunnuntai 16.09.2018
Namikaturnaus 11.-12.5.2019 ilmoittautuminen on avoinna! Ilmoita joukkueesi ennakkoon elokuun loppuun mennessä, niin saat joukkuemaksun veloituksetta.