Valmentamaan BC Nokiaan?

29.1.2019 14:25 BC Nokian juniori- sekä harrastevalmennuksen suunnittelu kaudeksi 2019-2020 on käynnissä. Jos sinulla on aito halu auttaa pelaajia eteenpäin heidän pelaajapolullaan, me haluamme sinut tänne.

Seuran sisäiset koulutukset ja sinulle maksuttomat Koripalloliiton koulutukset takaavat lajiosaamisesi riittävyyden. Mikäli kolahti niin kättä taskuun ja linjat kuumaksi tai sähköposti liikkeelle: Henri Hirvikoski, 0401662477, henri.hirvikoski@bcnokia.com.

BC Nokiassa on mahdollisuus harrastaa koripalloa ympäri vuoden, Pikkususista aina senioreihin asti. On harraste- sekä kilpatoimintaa, alueellista ja valtakunnallista, kesäisin ja talvisin. Koko toiminnan ydin kiteytyy siihen, että meiltä löytyy kaikille jotain.

Valmentajia meillä on tällä hetkellä liki 50. On nuoria, vanhoja, kokeneita, kokemattomia, miehiä, naisia... Meillä kokenut pääsee jakamaan tietoa kokemattomalle ja kokematon oppimaan kokeneelta. Älä epäile itseäsi vaan lähde meidän matkaan auttamaan pelaajia eteenpäin heidän pelaajapolullaan.

Olemme todenneet että valmentaminen on paitsi äärimmäisen arvokasta myös vaativaa. Siksi me maksamme korvauksen valmentajillemme tehdystä työstä ja käytetystä ajasta. BC Nokian juniorivalmentajana pääset myös nauttimaan Naisten I divisioonan sekä Korisliigan peleistä katsomon aitiopaikoille.

Laita viesti tai soita niin jutellaan lisää!

Henri Hirvikoski
p. 0401662477
henri.hirvikoski@bcnokia.com

 
16.6.2025 17:23 Seura tiedottaa

HoNsUn kauden 2025-2026 päävalmentajat julkaistu

HoNsUn tulevan kauden 2025-2026 juniorijoukkueiden päävalmentajat on julkaistu.

30.5.2025 14:01 Seura tiedottaa

Michael Besselink mukaan WB-Panttereiden valmennukseen

WB-Pantterit saa mieluisan paluumuuttajan vahvistamaan seuran valmennusta Michael Besselinkin palatessa Kouvolassa vietetyn korisliiga- kauden jälkeen takaisin Itä-Helsinkiin. Hänen vastuulleen tulee seuran fysiikkavalmennuksen toteutus ja kehittäminen. Fysiikkavalmennuksen lisäksi hän tulee antamaan vahvan panoksen koripallon lajivalmennukseen.

28.5.2025 13:45 Seura tiedottaa

LePy tekee isoja satsauksia valmennukseen

LePy on palkannut kolmen hengen valmennustiimin vastaamaan seuran fysiikkavalmennuksesta. Fysiikkavalmennukseen satsauksen tavoitteena on tehdä parempia urheilijoita, rakentaa pohjaa lajiharjoittelulle ja ennaltaehkäistä vammojen syntymistä.

29.4.2025 13:27 Seura tiedottaa

ToPoLa rekrytoi - haemme vastuuvalmentajaa 2019-syntyneille ja ohjaajia kerhoihin

Lauttasaarelainen koripalloseura ToPoLa hakee vastuuvalmentajaa 2019-syntyneiden joukkueisiin sekä kerho-ohjaajia 2022-2020 -syntyneiden kerhoihin. Sinulla on nyt ainutlaatuinen tilaisuus päästä tekemään tärkeää työtä lasten ja nuorten kanssa seurassa, jossa tähdätään laadukkaaseen, turvalliseen ja kaikille avoimen toimintaan.

25.4.2025 20:30 Seura tiedottaa

Bc Nokia Juniorit hakee päävalmentajaa B-divisioonaan

Miesten I divisioona B:ssä pelaava Bc Nokia 2 hakee päävalmentajaa.

24.3.2025 19:50 Seura tiedottaa

LoU Basket rekrytoi

LoU Basket etsii valmentajia suurella koripallosydämellä. Mikäli olet kiinnostunut kokopäiväisestä valmentamisesta tai etsit osa-aikaista valmentajan paikkaa, niin meillä on sinulle töitä.

12.3.2025 16:57 Seura tiedottaa

HoNsU hakee poikapuolen valintavaiheen vastaavaa koriskaudelle 2025-2026!

HoNsU etsii poikapuolen valintavaiheen vastaavaa koriskaudelle 2025–2026.

24.12.2024 06:18 Seura tiedottaa

Esa Mäki-Tulokas Raidersin uusi päävalmentaja

42-vuotiaalla Esa Mäki-Tulokkaalla on ennen valmennusuraa kattava pelaajatausta. Hän on pelannut useamman kauden Korisliigassa, Yhdysvalloissa Long Islandin yliopistossa sekä myös Suomen maajoukkueessa.

5.8.2024 13:39 Seura tiedottaa

Rauma Basketin ensi kauden valmentajat julkaistu – koriskouluun etsitään ohjaajia

Mukana on viime kaudelta tuttuja valmentajia mutta myös kokonaan uusia kasvoja. Uusia valmentajia mahtuu vielä mukaan, ja koriskouluun etsitään vielä ohjaajia.

12.7.2024 15:23 Seura tiedottaa

Porvoon Tarmoon uusia valmentajia kaudelle 2024–2025

Tulevalla kaudella Porvoossa pelataan korista eri tasoilla junioreiden SM-Sarjasta aina aikuisten divareihin.

Näytä lisää vastaavia