Vantaan Energia PuHu Junioreiden turnauksen pääyhteistyökumppaniksi

23.10.2020 14:14 PuHu Junioreiden tammikuussa pelattava turnaus saa uuden nimen, kun Vantaan Energia lähtee mukaan turnauksen uudeksi pääyhteistyökumppaniksi. Vantaan Energia on tukenut PuHu Junioreita jo useamman vuoden ja seurassa on oltu erittäin tyytyväisiä yhtiön sitoutumisesta vantaalaiseen junioriurheiluun ja sen tukemiseen. Monivuotinen kumppanuus laajenee tämän uuden yhteistyön myötä uudelle tasolle ja tuo mukaan valtakunnallista vaikuttavuutta lisää.

PuHu Junioreiden hallituksessa Lasse Laakkosen rooliin kuuluu seuran yhteistyökumppanuudet ja niiden kehittäminen. Lasse on onnellinen uudesta sopimuksesta:

”Olen äärimmäisen iloinen siitä, että pääsemme jatkamaan yhteistyötä Vantaan Energian kanssa entistä syvemmällä tasolla. Turnauksen pääyhteistyökumppanina, Vantaan Energia tukee lasten- ja nuorten koripalloa hienolla tavalla. Keskusteluissa Vantaan Energian kanssa löytyi yhteinen tahtotila hyvin nopeasti ja lopputulokseen olen erittäin tyytyväinen.”

PuHu Juniorit on kaksi vuotta sitten määritellyt uudet tavoitteet seuran toiminnan kehittämiselle ja tärkeä osa sitä on vahvat kumppanuudet erilaisten yritysten kanssa. Seuran puheenjohtaja Antti Saarinen ei peittele myöskään ylpeyttään:

”Tämä on mielestäni osoitus siitä, että meidän yhteisömme tekee oikeita asioita ja se näkyy ulospäin. Olen äärettömän ylpeä siitä, että olemme ansainneet luottamuksen Vantaan Energialta ja olemme voineet tarjota heille ratkaisun, miten olemassa olevaa kumppanuutta voidaan laajentaa ja kehittää edelleen. Tässä onnistutaan hienosti paikallisena toimijana tuomaan luontevasti valtakunnallinen vaikuttavuus kumppanille. Tällaiset kumppanuudet ja uutiset ovat nyt erityisen tärkeitä meille kaikille.”

22.-24.1.2021 on järjestyksessään 22. Vantaalla pelattava junioriturnaus. Turnauksen keskipisteenä toimii jatkossakin Energia Areena, ja pelejä tullaan pelaamaan yli 20 koululla ympäri Vantaata. Tulevan turnauksen järjestelyt ovat jo täydessä vauhdissa, ja tavoitteena on tarjota osallistujille hauska ja turvallinen turnausviikonloppu. Ilmoittautuminen Vantaan Energia -turnaukseen aukeaa maanantaina 2.11.2020 klo 12!

Lisätietoja turnauksesta osoitteesta www.puhujuniorit.fi!

 
26.3.2024 13:01 Seura tiedottaa

Tervetuloa Keravalle Sherwoodin 3X3 -turnaukseen 18. toukokuuta

Tule mukaan viettämään kivaa korispäivää hyvän tuulen turnaukseen Keravalle!

12.1.2024 15:21 Seura tiedottaa

LePyn Pikkusudet-turnaus järjestetään jälleen huhtikuussa

LePyn perinteinen Supermikroturnaus on nyt Pikkusudet-turnaus. Turnaus järjestetään 27.-28.4.2024 Leppävaaran liikuntahallilla. Turnaus on joukkueille yksipäiväinen.

12.10.2023 14:09 Seura tiedottaa

Tervetuloa tuomariksi Vantaan Energia -turnaukseen!

Vantaan Energia-juniorikoripalloturnaus järjestetään Vantaalla jo 24. kerran 19-21.1.2024. PuHu Juniorit toivottaa sinut tervetulleeksi tuomaroimaan otteluita turnauksessa!

12.9.2023 08:29 Seura tiedottaa

Vantaan Energia -turnauksen ilmoittautuminen aukeaa 10.10!

Tammikuussa koripallo täyttää jälleen Vantaan koulujen salit, kun PuHu Junioreiden Vantaan Energia -turnaus pelataan 19.-21.1.2024. Yli 3000 koripalloilijaa Vantaalle kokoava turnaus pelataan nyt 24. kerran.

4.5.2023 13:50 Seura tiedottaa

Tallink-turnauksesta Espoo liikkuu Tournament

Espoossa pelattava, Suomen suurin juniorikoripalloturnaus, tunnetaan jatkossa nimellä ESPOO LIIKKUU TOURNAMENT.

1.3.2023 11:54 Seura tiedottaa

Pikkusudet-turnaus supermikroille Espoossa huhtikuussa

Loistavat olosuhteet, rehtiä taistelua, hymyä, hikeä, suuria tunteita, urheilujuhlan tuntua, tunnelma katossa, mieletön fiilis! Tämä on LePyn Pikkusudet-turnaus!

9.2.2023 15:47 Seura tiedottaa

Tervetuloa Keravalle Sherwoodin Iloiseen Mikroturnaukseen 20.5.2023!

Tule mukaan viettämään kivaa korispäivää hyvän tuulen turnaukseen Keravalle!

19.1.2023 11:46 Seura tiedottaa

Sima Basket -turnaus Järvenpäässä 5.-7.5.

Varma kevään merkki eli Sima Basket -turnaus pelataan jälleen Beat Basketin järjestämänä Järvenpäässä.

1.12.2022 10:25 Seura tiedottaa

Ilmoittaudu tuomariksi Vantaan Energia -turnaukseen

Vantaan Energia -juniorikoripalloturnaus järjestetään Vantaalla jo 23. kerran 20.-22.1.2023. Turnaus toivottaa sinut tervetulleeksi tuomaroimaan otteluita turnauksessa!

18.3.2022 10:13 Seura tiedottaa

Tallink-turnauksen ilmoittautuminen käynnistyy 11.5.2022

Suomen suurin juniorikoripalloturnaus, Tallink-turnaus, pelataan Espoossa 26.-28.8.2022. Ilmoittautuminen turnaukseen alkaa tiistaina 11.5. klo 9:00 osoitteessa https://tallinktournament.fi/.

Näytä lisää vastaavia