Henkilöstö

Koripalloliiton henkilöstö

Ari Tammivaara

Toimitusjohtaja

044-550 7707
ari.tammivaara@basket.fi

Katja Mäntylä

Hallintopäällikkö

0440-321083
katja.mantyla@basket.fi

Suvi Hakkarainen

Tiedottaja

040-7760530
suvi.hakkarainen@basket.fi

Ville Olki

Markkinointipäällikkö

040-823 8095
ville.olki@basket.fi

Timo Vertio

Myyntijohtaja

040-5449872
timo.vertio@basket.fi

Jussi Laurila

Yhteyspäällikkö

0400-468 202
jussi.laurila@basket.fi

Mika Mäkelä

Tapahtuma- ja elämysjohtaja

044-562 6626
mika.makela@basket.fi

Ossi Ågren

Tapahtuma- ja hankekoordinaattori

045-870 1389
ossi.agren@basket.fi

Tero Kuivalainen

Yhteyspäällikkö

040-9030576
tero.kuivalainen@basket.fi

Pääsarjojen kilpailutoiminta

Tom Westerholm

Kilpailujohtaja

044-567 4426
tom.westerholm@basket.fi

Ulla Karlsson

Kilpailupäällikkö

044-556 7776
ulla.karlsson@basket.fi

Vesa Walldén

Yhteyspäällikkö

0440-465 028
vesa.wallden@basket.fi

Seurapalvelut ja kilpailu

Susanna Strömberg

Seura- ja kilpailutoiminnan johtaja

040-415 4232
susanna.stromberg@basket.fi

Kati Nynäs

Erotuomaritoiminnan päällikkö

040-577 5369
kati.nynas@basket.fi

Jukka Pyrrö

Kenttäpäällikkö: Itäinen, Kaakkoinen ja Pohjoinen alue

044-0344 312
jukka.pyrro@basket.fi

Tiina Karvonen

Kenttäpäällikkö: Eteläinen alue

044 906 6068
tiina.karvonen@basket.fi

Harri Jussila

Kenttäpäällikkö: Keskinen ja Läntinen alue

040-7415818
harri.jussila@basket.fi

Valmennus ja koulutus

Henrik Dettmann

Päävalmentaja

0400-506 184
henrik.dettmann@basket.fi

Pekka Salminen

Naisten päävalmentaja

050-3694 517
pekka.salminen@basket.fi

Piia Kettunen

Maajoukkuekoordinaattori

0440-208 008
piia.kettunen@basket.fi

Antti Koskelainen

Nuorten olympiavalmentaja

040-196 6668
antti.koskelainen@basket.fi

Jari Nykänen

Nuorten olympiavalmentaja

0400-188 855
jari.nykanen@basket.fi

Hanno Möttölä

Nuorten olympiavalmentaja

050-598 1313
hanno@basket.fi

Jussi Räikkä

Nuorten olympiavalmentaja

040-515 9685
jussi.raikka@basket.fi