LePy hakee valmentajia Unified-toimintaan

28.2.2024 13:35 Unified-koripallossa kehitysvammaiset urheilijat ja vammattomat partneripelaajat pelaavat samoissa joukkueissa.

LePyssä toiminta on jaettu kahteen ryhmään: oranssiin ja siniseen. Oranssi ryhmä koostuu jo pidempään mukana olevista pelaajista. Oranssit osallistuvat koripalloliiton sarjatoimintaan. Sininen ryhmä on enemmän aloittaville ja perustaitoja harjoitteleville. Ryhmät harjoittelevat tiistaisin Lintumetsän koululla.

LePy Unified joukkueen toiminta kasvaa ja kaipaa lisävoimaa valmennukseen. Etsimme nyt joukkueelle vastuuvalmentajaa sekä apuvalmentajia täydentämään nykyistä tiimiä.

Haemme joukkoomme valmentajia, jotka 
- omaavat joko peli- tai valmennuskokemusta koripallosta tai muusta urheilusta
- innostuvat vammaisurheilun mahdollisuuksista
- haluavat kehittää jokaista pelaajaa heidän omista lähtökohdistaan

Me tarjoamme sinulle
- valmennustehtävän, jossa pääset osaksi oranssia perhettä
- kilpailukykyisen korvauksen
- joukkueen jolla on innokas taustaryhmä
- ison seuran tuen
- mahdollisuuden kehittyä ja kouluttautua valmentajana

Haemme valmentajia tulevalle kaudelle, mutta toivomme että uusi valmentaja pääsisi tutustumaan joukkueeseen jo kevään aikana. Mikäli kiinnostuksesi heräsi, olethan yhteydessä seuran toiminnanjohtaja Marika Vilaseen (marika.vilanen@lepy.fi) tai 044-567 0777.

Tervetuloa mukaan Oranssiin perheeseen!


Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa. 

 
26.3.2024 08:00 Seura tiedottaa

Sykki etsii valmentajia

Helsingissä Haagan alueella toimiva Koripallo Sykki ry etsii kaudelle 2024–2025 valmentajia ja ohjaajia erityisesti nuorempien pelaajien joukkueisiin. Tarjolla on sekä pää- että apuvalmentajien paikkoja.

23.1.2024 15:41 Seura tiedottaa

Porvoon Tarmo hakee juniorivalmentajaa

Porvoon Tarmo hakee innokasta ja osaavaa valmentajaa. Tule mukaan kehittämään juniorikoripalloa Porvoossa.

19.1.2024 12:25 Seura tiedottaa

Tapiolan Hongan vahva panostus juniorityöhön tuottaa tuloksia

Tapiolan Honka tukee pelaajien kehityskaarta vahvasti tarjoamalla huippuluokan valmennuksen ja harjoitusmahdollisuudet sekä mahdollistaa polun juniorijoukkueista aikuisten kilpa- ja huippukoripallosarjoihin. Timo Mannosen tekemät tilastotutkimukset naisten ja miesten koripallon maajoukkue- ja pääsarjapelaajien pelaajapoluista osoittavat, että Tapiolan Honka on onnistunut pitkäjänteisessä työssä kasvattajaseurana.

7.8.2023 10:36 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY:n päävalmentajat kaudelle 2023-2024

Päävalmentajat vastaavat joukkueen valmentamisesta yhdessä valmennustiiminsä kanssa. Ylpeänä seura julkaisee kauden päävalmentajat, joista löytyy pitkän linjan valmennuskokemusta sekä osaavia, motivoituneita nuoria valmentajia hyvässä suhteessa!

19.7.2023 10:03 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Porvoon Tarmoon

Seura hakee päätoimista valmentajaa seuran eri ikäisille junioreille.

19.6.2023 19:12 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Sykkiin?

Seuramme nuorimpien joukkueissa on vielä muutama valmentajapaikka avoinna.

30.5.2023 14:17 Seura tiedottaa

ToPon valmentajat 23-24

ToPon tulevan kauden valmennustiimit alkavat muotoutumaan.

26.5.2023 11:48 Seura tiedottaa

ToPoLa hakee valmentajia

Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa on vuonna 1978 perustettu koripalloseura Helsingin Lauttasaaressa. Haemme valmentajia vielä muutamaan ikäryhmäjoukkueeseen.

24.5.2023 15:35 Seura tiedottaa

Tapiolan Hongan päävalmentajat 2023-2024

Tapiolan Hongan tulevan pelikauden päävalmentajat on nimetty. Eri ikäluokkien päävalmentajien nimet ovat alla olevassa listassa. Hongan joukkueiden valmennuksesta vastaavat pääosin tutut nimet, mutta valmennusvastuissa on jonkun verran muutoksia edelliskauteen verrattuna.

19.5.2023 06:49 Seura tiedottaa

MaSu-Basketin valmentajat kaudelle 2023-24

Seuran tulevan kauden valmentajat on valittu. Jokaisen ikäluokan päävalmentajat ovat erittäin kokeneita valmennuksen ammattilaisia. Valmennustiimit koostuvat aikuisista koulutetuista valmentajista. Toiminta joka ikäluokassa pyörii koko kesän.

Näytä lisää vastaavia