5.11.2007 Forssan Alun takapelaaja Minna Johto pelasi sunnuntaina joukkueensa kohdatessa Äänekosken Huiman 200. naisten SM-runkosarjapelinsä.
165-senttinen ja 23-vuotias Johto aloitti pääsarjatasolla kaudella 1999-2000, joten nyt hänellä on menossa yhdeksäs kausi naisten SM-sarjassa.
Pelaamissaan runkosarjaotteluissa Johto on tehnyt 609 pistettä.
Meneillään olevalla kaudella Minna Johto on kirjauttanut Alku-paidassa keskiarvoikseen 4,5 pistettä ja 2,0 levypalloa pelattuaan keskimäärin vajaat 20 minuuttia ottelua kohden.
Naisten Korisliigan pirteästi aloittanut Vimpelin Vedon marras- ja joulukuun kotiottelut tuotetaan selostettuina monikameratuotantoina Ruutu-palveluun.
Naisten Korisliigassa pelattiin keskiviikkona kaksi ottelua. Pistetilejään kartuttivat EBT sekä Pyrintö.
Naisten Korisliiga jatkui sunnuntaina yhdellä ottelulla. Siinä Vimpelin Veto haki vierasvoiton Hongan kustannuksella jatkoajan jälkeen 91-82.
Naisten Korisliigan perjantain ainoassa ottelussa HBA juhlisti Märsky-päivää voittamalla kotikentällään EBT:n 79-66.
Naisten Korisliiga jatkui kahdella ottelulla. Voittoihin ylsivät Pyrintö ja Tapiolan Honka.
Naisten Korisliigassa pelattiin lauantaina kolme ottelua. Illan voittajia olivat EBT, PeKa ja ViVe.
Naisten Korisliigan perjantain ainoassa ottelussa HBA-Märsky kaatoi paikallispelissä ToPo:n 81-70.
Keskiviikon ainoassa Naisten Korisliigan ottelussa Peli-Karhut kaatoi jännittävien vaiheiden jälkeen BC Nokian 75-71.
Naisten Korisliigassa pelattiin lauantaina neljä ottelua. Voittajiksi ylsivät PeKa, Pyrintö, Honka ja ViVe.
Koripalloliiton tilastopalvelu toimii kaudella 2025–2026 viime kauden tavoin. Vuosikymmenien aikana kerätty historiadata ei vielä yhdisty kuluvan kauden tilastoihin, mutta aineisto on tallessa ja kehitystyö jatkuu.